Hevesi József Nap

Hevesi József Nap

Iskolánk névadójára, Hevesi Józsefre emlékeztünk márc.18-19-én, és folyamatosan azon a héten. Iskolánk 2003 óta viseli Hevesi József nevét.

A rá emlékezést megnyitottuk:

– egy igényesen összeállított ppt bemutató megtekintésével, melyből sok érdekeset megtudhattak tanítványaink Hevesi Józsefről és tevékenységéről. Az idősebb tanulóink ezáltal feleleveníthették ismereteiket iskolánk névadójáról.

-válaszoltak a kvízkérdésekre

-összeillesztették a képkirakót, mely Hevesi József portrét ábrázolt

-Hevesi József nótát hallgattak, tanultak énekkaron, ének-zene órákon

– a tanult nótákhoz illusztrációt készítettek a gyerekek

– a 4.osztály kisétált a temetőbe Hevesi József sírjához, ahol megtisztította a síremléket és sírdíszt helyezett el

– az iskolában található mellszobránál minden osztály 1-1 szál virággal emlékezett

Egy hét elteltével az elkészült illusztrációkat, a megoldott kvízkérdéseket, feladatokat értékeltük iskolagyűlésen. A Hevesi József Alapítvány megjutalmazta a legszebb illusztrációkat, a képkirakó osztályokat, a kvízkérdések nyerteseit, a 3.a és 3.b osztályt, akik az iskolagyűlés végén a Rózsafámon rózsabimbó című nótát énekelték el az iskola közösségének. Az első emeleti aulában folyamatosan megtekinthetők a rajzok.

A megemlékezés megvalósításában köszönet illeti a segítő pedagógusokat és a résztvevő diákokat.

Molnárné Szabó Márta

a Hevesi József Alapítvány kuratóriumának elnöke

 

hj1 hj2 hj3 hj5 hj6 hj7 hj9 hj10 hj11 hj4 hj8