Pisont Isván válogatott labdarúgó látogatott iskolánkba

Május 27-én a Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Hevesi József Tagiskolájában járt egy rövid látogatás keretében Pisont István, harmincegyszeres válogatott labdarúgó, a Budapest Honvéd FC egykori játékosa. A jó hangulatú, motivációs beszélgetés során vendégünk mesélt arról, hogyan jutott el egy kis Békés megyei település ötgyermekes családjából Budapestre, előbb a Honvéd csapatába, majd a legjobb tizenegy közé, később pedig belga, izraeli, német labdarúgó klubokba.

Jelenleg az NB III-ban szereplő Bp. Honvéd-MFA labdarúgó csapat edzője.

Elmondta, hogy a futballnak köszönhetően idehaza és külföldön is elismertséget szerzett, megtanult beszélni több idegen nyelven. Kiemelte, hogy a siker elengedhetetlen feltétele a tehetség mellett, a kitartó, fegyelmezett, szorgalmas munka.

Aktív labdarúgó pályafutása után jelenleg is edzőként tevékenykedik a Honvéd FC Futball Akadémiáján, fontosnak tartja a hátrányos helyzetű tehetséges gyerekek segítését. Iskolánk két tehetséges tanulójának lehetőséget biztosított, hogy megmutassák képességeiket a Futball Akadémia edzői előtt.

Nevelőknek, tanulóknak élményt adó délutáni program, az NTP-KTK-18 pályázat keretében valósult meg, amely pályázat célja a táblajátékok ismereteinek bővítése, mélyítése.

Fehérné Tóth Alexandra

DSCF1548 DSCF1549 DSCF1595 DSCF1598 DSCF1620 DSCF1637 DSCF1641 DSCF1652