Farsang a Hevesi József Tagiskolában

S ha a mulatság véget ér,
Vedd le álruhád, tedd le maszkodat,
Maradj kinek rendeltettél,
Viseld büszkén igaz arcodat.
                           (Kishonthy Csilla)

2021. február 15. – február 19. között az iskola valamennyi osztálya a farsang jegyében töltötte mindennapjait.
A járványhelyzet miatt szigorúan osztálykereten belül, a hagyományoktól eltérően készülődtek a gyerekek.
Kezdetben furcsának és szokatlannak tűnt, hogy nem lehet közös iskolai mulatság, de a hét végére mindenkit “átjárt a farsang szelleme”.
Az ünnep lényegének, tartalmának megértése, átélése tevékenységek útján, különböző feladatok segítségével történt.
A Jenaplan-os osztályok projekthetet terveztek, melyek közös előkészületet, gyűjtőmunkát igényeltek. Farsangi témájú tanítási órákat és hozzákapcsolódó szabadidős tevékenységeket tartottak. A 4.b osztályosok videót is készítettek tevékenységükről, ami itt tekinthető meg: Farsang_4B
A felső tagozatosak a játék mellett az osztályszintű zenés-táncos szórakozást részesítették előnyben.
A Diákönkormányzat  kezdeményezésére zsákbamacska vásárlásra is volt lehetősége minden tanulónak, mellyel a diákrendezvényeket támogatták.
Intézményünk valamennyi tanulója számára versenyt hirdettünk álarckészítés témában. Szebbnél-szebb, változatos technikákkal készült maszkok születtek. Nagyon nehéz választás elé állította a zsűrit. Végül a következő tanulók farsangi álarcait emelték ki:
Balog Dzsesszika 1.a,   Lólé Albert 1.j,   Danyi Melissza 2.j,   Balog Kevin 3.a,
Konkoly Giovanni 3.j,   Molnár Liliána 3.j,   Domán Kornélia 4.a,   Ofcsák Krisztián 4.a,
Konkoly Kitti 5.b,   Farkas Letícia 7.a,   Bundri Jázmin 7.b,   Konkoly Csaba 8.a,
Poczók Renátó 8.a, Bundri Ramóna 8.b, és Molnár Rikárdó – Horváth Brendon közös munkája 4.b.

Élményekkel gazdagodva zártuk a 2021. évi farsangot. Reméljük, hogy jövőre hagyományos módon is ünnepelhetünk.

Nagyné Tajti Valéria