DÖK nap

Ebben az évben, június 14-én került megrendezésre a DÖK-nap a Hevesi József Tagiskolában.
A napot iskolagyűléssel kezdtük, ahol a tanév értékelése után osztályfőnöki, szaktanári dicséretben részesültek az arra érdemes tanulók.

A nap témája az OLIMPIA volt.
Jelképesen meggyújtottuk az olimpiai lángot, közösen esküt tettünk a szabályok betartásáról, majd zenés bemelegítés után kezdődhetett a játék.
Az osztályok 13 állomást jártak végig, ahol játékos formában megismerkedhettek egy-egy olimpiai sportággal, pl.: asztalitenisz, labdarúgás, váltófutás, síelés, vitorlázás. stb. Memóriajátékot játszottak, megismerték az ötkarika jelentését, a kabalafigurák történetét.
Ötletes aszfaltrajzokon jelenítették meg a különböző sportágakat és olimpiai jelképeket.

Eredményhirdetés után a 4. b osztályosok és tanítóik- Nagyné Tajti Valéria és Gálné Fülöp Ágnes – irányításával közös tánccal zártuk a napot.

Másnap az 5-8. osztályosok labdarúgó bajnokságával és tanár-diák mérkőzéssel zárultak az év végi programok.

Mindkét nap jó hangulatban telt, sok élménnyel gazdagodtunk.

Fehérné Tóth Alexandra

A következő linken a két nap fotói és videói elérhetők: DÖK nap