KÖLCSEY FERENC MEGYEI NYELVI VERSENY ÜNNEPÉLYES EREDMÉNYHIRDETÉSE

Iskolánk Művelődés-, Szabadidő-, Kultúra Alapítványa által meghirdetett

KÖLCSEY FERENC MEGYEI NYELVI VERSENY

„… idegen nyelveket tudni szép, a hazait pedig lehetségesig mívelni kötelesség.”

2017.április 24-én 14. alkalommal került megrendezésre anyanyelvből és angol nyelvből  a megye 16 általános iskolájának 145 tanulója részvételével.

Anyanyelvből nyelvtani feladatlapot kellett megoldani a 3-8.évfolyamos tanulóknak, amit tollbamondás követett.

Angol nyelvből az alsós tanulók csak írásbeli feladatlapot töltöttek ki, míg a felsősök az írásbeli feladatlap megoldását követően előre megadott témakörökben adtak számot nyelvi tudásukról.

A Himnusz hangjaival kezdődő ünnepélyes eredményhirdetésre 2017.május 03-án 14:00 órakor került sor iskolánkban, melyet Borbély András az Egri Tankerület igazgatóhelyettese és Szabó Imre Tiborné intézményvezető, valamint sok érintett szülő is megtisztelt.

A versenyt elemezve egy rendkívül felkészült és alapos tudásról számot adó versenyzőkről számolhatunk be. Kiváló eredményekkel kerültek jutalmazásra a „Legjobb eredményt” elért diákok hevesi alsós, felsős és nem hevesi alsós és felsős kategóriában.

A versenyszervezők tárgyi jutalomban részesítették a felkészítő tanárokat is, akik munkája nélkül elérhetetlenek ezek az eredmények.

A zeneiskolás növendékeink hangszerszólójával, verssel és esszével színesített záró program méltó befejezése volt e nagyszerű versengésnek, melyet a Szózat közös eléneklésével zárt az ünneplő közönség.

PICT0036

PICT0039

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

18222571_1306056332810218_1454983819730301603_n

A „LEGEREDMÉNYESEBB TANULÓK”

HEVESIEK:

alsós: Lányi Milán-Hevesi József Általános Iskola és AMI Körzeti Tagiskolája

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

felsős: Balázs Bálint– Hevesi József Általános Iskola és AMI Körzeti Tagiskolája,Heves

NEM HEVESIEK:

alsós: Kiss Kamilla– Általános Iskola Tarnaméra

felsős: Nagy Máté-Hunyadi Mátyás Általános Iskola,Eger

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítő pedagógusnak!