Jedlik Ányos Országos Általános Iskolai MatFizverseny iskolai forduló

A március 15-ei ünnepi megemlékezésünk után kerület sor a Jedlik Ányos Országos Általános Iskolai MatFizverseny regionális, II fordulójának eredményhirdetésére.

A tanulók matematikából és fizikából mérettették meg tudásukat a Jedlik Ányos Társaság és a Jedlik Tehetséggondozó Nonprofit Kft. által szervezett többfordulós versenyen. A kisebbek – előkészítve a későbbi fizika tanulmányukat – matematikából versenyeztek. Az első forduló során a „Mérünk és számolunk 2018” feladatgyűjtemény 50 feladatát kellett megoldaniuk hosszúság, terület, hasáb térfogata, idő, hőmérséklet, sebesség témakörökben. A 7. és 8. osztályos tanulók fizika tantárgyhoz kapcsolódó tudásukat bizonyították a „Fizika-iskola 2018” című feladatgyűjtemény 50 feladatának megoldásával.

Az I. fordulóban legalább 60%-os eredményességgel dolgozók juthattak a regionális, II. fordulóba. A regionális forduló megrendezését már több éve vállalja iskolánk, idén 2018. február 28-án több helyszínhez hasonlóan nálunk is nagy izgalomban zajlott a verseny.

A hosszas és alapos felkészülést és sikeres versenyzést követően kerültek ma átadásra az oklevelek.

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítőnek!

Tóth Bence (5.b), Tóth Virág (5.b), Besenyei Boglárka (7.b), Hornyák Patrik (7.b), Nagy Sára (7.b), Szabados Eszter (7.b) és a legjobb eredményt elérő Zöldi Lili (7.a)