“MOBIL SULI”

Nemzeti Fejlesztési Minisztérium támogatásában a KTI Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft. gondozásában megvalósuló „MOBIL SULI” Programban vettünk részt, ahol az alapvető közlekedésbiztonsági ismereteket és közlekedési szabályokat összefoglaló anyag oktatására került sor az 5.évfolyamon.

Fontosnak tartottuk, mert a KSH baleseti statisztika adatai alapján a közúti közlekedési balesetekben meghalt 6-20 évesek (iskolás korosztály) száma 2008 és 2013 között 87 főről 31 főre csökkent. 2015-ben 40 fiatal vesztette életét közlekedési baleset során az ország útjain, és 2976 fő sérült meg a közutakon.

Úgy gondoltuk, hogy intézményünk kiváló helyszíne volt ennek a közlekedésbiztonság közösségi szemléletű prevenciós munkának.
A foglalkozás főbb elemei a voltak:
– Irányított interaktív párbeszéd a diákok és a trénerek között (prezentáció és videó segítségével)
– Interaktív, döntésekre épülő játék az egyszerűbb döntésektől a közlekedésbiztonsági dilemmákat feldolgozó döntésekig.
– Csoportmunkában közlekedésbiztonsági dilemmát feldolgozó történetet dolgoztak ki közösen, mely történet végén közlekedésbiztonsági üzenetek megfogalmazására hívták fel a diákokat.
– A csoportok által kiválasztott 1-1 üzenet művészeti alkotásként történő megvalósítására kérték fel a diákokat és a művészeti alkotások országos versenyen vesznek részt.

Rendkívül érdekes és tanulságos előadásban volt részük tanulóinknak.Köszönjük!

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA