Egy különös tanév rendhagyó ballagása

Álmodj szépet nekem, körbeéred szívem,
Álmodj fényt, csillagot, mindent mit adhatok.
Álmodj csendes kézfogást, mellyel barátot találsz,
Álmodj titkos simogatást, álmodj reggelt éj után,
Álmodj végtelen időt, hogy szerethesd a jövőt,
Álmodj embert, ki vár, valahol egy szóra rátalál.
Álmodj igazat és jót, egy újabb álmodót,
Álmodj minden éjszakán új tervet, új csodát
.

A Hevesi Körzeti Általános Iskolában 2020. június 13-án 51 végzős tanuló köszönt el az alma matertől. A járványügyi helyzet következtében a hagyományostól eltérő módon, szűk körben került megrendezésre a búcsúünnepség. A nyolcadikosok tanáraik sorfala között járták be a jól ismert iskolát. A szülők és pedagógusok jelenlétében zajló ünnepély minden perce meghitt és bensőséges volt.

„Az álmaitok eléréséhez a létra aljáról kell kezdeni a mászást. A létráitok hossza különbözik, ezért kitartónak és állhatatosnak kell lennetek. S hogy biztosan felérjetek a legfelső fokra, hinnetek kell önmagatokban, nem törődve azzal, mit gondolnak mások.” – kezdte ünnepi beszédét Szabó Imre Tiborné intézményvezető.

A ballagó nyolcadik osztályosok képviselői tárgyi emléket hagytak maguk után. Az osztályok képviselői felkötötték a szalagjukat az iskola zászlajára, elhelyezték tűzzománcból készült faleveleiket az iskola emlékfájára és a fa lábához helyezték az időkapszulájukat.

A nevelőtestület búcsúdala könnyet csalt a ballagók és a vendégek szemébe. Búcsút vettek tanáraik a küllőcskéktől és a kézilabdázóktól. Jelképesen lufit röptettek a magasba.

Az intézmény köszönetet mondott a szülők önzetlen, sok éves segítségéért.

A ballagók igen sokszínű tevékenységet folytattak általános iskolai éveik alatt, között nagyon sok tehetséges tanuló ért el kiemelkedő eredményt. Az alábbi tanulók részesültek jutalomban:

„KIVÁLÓ KÖRZETIS” díj: Horváth Léna Rózsa, Marsi László, Misi Csenge

„JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ” díj: Bakos Noémi, Godó Frigyes András, Juhász Péter, Kovács Janka

„Kiemelkedő tanulmányi eredményéért” – kitűnő bizonyítványáért jutalomban részesült: Bakos Noémi, Balázs Panna, Godó Frigyes András, Horváth Léna Rózsa, Kállai Kamilla, Kovács Janka, Marsi László, Misi Csenge, Steczina Panna

A Heves Város Diáksport Bizottságának díját kapta kiemelkedő sporttevékenységéért:

Balázs Panna, Besenyei Szabolcs, Csapó László, Kovács Adrienn, Kovács Janka, Kovács Kristóf, Máté Péter, Nagy Fanni, Rab Csenge, Steczina Panna, Vereb Máté Tamás

Kiemelkedő, több éves sportmunkáért jutalomban részesült:

Balázs Levente, Besenyei Gábor, Stócz János, Szekeres Miklós, Tóth Zalán, Zsidó Kristóf

„Kiemelkedő közösségi munkájáért” jutalomban részesült:

Balázs Levente, Bede Márk Martin, Csapó László, Dányi Patrik, Gyarmati Igor, Horváth Léna Rózsa, Kovács Adrienn, Marsi László, Máté Péter, Misi Csenge, Nagy Fanni, Nagy Lénárd, Szatlóczki Patrícia

A „Körzetiért” díjban részesült szülők:

Besenyeiné Ale Anett, Csapóné Gigor Hedvig, Dr Godó-Réti Ildikó, Fodor Andrea, Horváthné Janosek Szonóra, Janosek Anetta, Kállainé Horváth Ilona, Kovácsné Puskás Anikó, Marsi László és neje, Misiné Marosi Edit, Nagy Éva, Rabné Fodor Mariann, Steczináné Mérten Mónika, Szabóné Hegyi Éva, Vereb Tamás és neje

A díjakhoz gratulálunk, a továbbtanuláshoz sok sikert kívánunk!

Ballagás1 Ballagás2

További fényképek az iskola facebook oldalán találhatók: https://www.facebook.com/korzetiheves/