MIKULÁSVÁRÓ PROJEKT AZ 1.A OSZTÁLYBAN

„Esik eső, hull a hó,

hol késik még Télapó?

Lásd együtt a sok gyerek,

várja, lesi léptedet…” (Sz.L.)

129202475_1087978588341473_2786726541479891865_n          129636128_126186152487040_3986683099149084311_n

 

Az 1.a osztályban, a  „MIKULÁSVÁRÓ” téli projektünkön igyekeztünk mindennap vidámságot varázsolni a kis közösségünkbe ,ebben a szokatlan időszakban is. Naponta kis mikulásnak öltözve, vagy mikulás sapkában tölthették az időt az iskolában. Az ADVENT és a MIKULÁSVÁRÁS remek alkalmat biztosított a napi munkánk színesítéséhez.

Minden gyermek tudja, hogy a Mikulás a jóknak ajándékot az elevenebbeknek esetleg virgácsot is hozhat. Szerettük volna megkönnyíteni az ajándékozónk munkáját. Mivel még kevés betűt ismernek, ezért mindenki lerajzolta, hogy mit szeretne kapni. A télapó csizmájára rajzolt kívánságokat bedobták a télapó postaládájába és nagy izgalommal várták a megvalósulást.

A hagyományos iskolai télapó érkezéséhez mikulásváró verseket, dalokat tanultunk, melyeket el is játszottunk. A Mikulás és a varázsdob c. meséhez illusztrációt készítettek. Mikulásos betűszínezőn gyakorolták a betűk felismerését.

Próbára tették kézügyességüket is, amikor mikulást, rénszarvast hajtogattak , mintáztak kéznyomattal.

Testnevelés órákon minden alkalommal, mikulásos sorversenyeken mutatták meg ügyességüket a távolból figyelő télapónak.

A délutáni foglalkozásokra izgalmas, tréfás interaktív fejtörőket küldött nekik a télapó, amelyeket közösen oldottak meg.

A hét vége felé egyre fokozódott az izgalom, érezhető volt a gyerekeken a „türelmetlen” várakozás.

Megérkezve a városi és az iskolai MIKULÁS is meghozta a csomagokat, amiben mindenki örömére a sok-sok finomság mellett senkinek sem volt virgács.

A Mikuláshét időszaka újabb élményekkel, ismeretekkel gazdagította a gyerekeket, amelyek reméljük kellemes emlékként jelennek meg  további életükben.