Mikulás projekt a 2.b osztályban

„Hullik a völgyben a pelyhe a hónak,
Siklik a dombon az ősz Mikulás.
Sok kicsi kérdezi mit hoz a jónak,
Lesz-e a zsákban a sok mazsolás.”

130338554_3316424618466299_6377526476299573030_n

A 2. b osztály tanulói izgatottan készülődtek, várták a Mikulást. Minden nap volt olyan feladatuk, ami ehhez kapcsolódott. Verset tanultak, megismerkedtek Szent Miklós történetével, a Mikulás rénszarvasainak a nevét betűrendbe rakták. Ehhez kapcsolódóan tanulták, meg a dalt Rudolfról a piros orrú rénszarvasról. Matematika órán a Mikulás puttonyába került számokkal végeztek feladatokat, testnevelés órán pedig ügyességi és fogó játékokat játszottak. Éjszakai várost festettek, pénteken elkészítették és kirakták az ablakba csizmájukat, amibe a nagyszünet végére a Mikulás mindenkinek egy szaloncukrot rakott. Volt nagy meglepetés! Hétfőn pedig izgatottan érkeztek az iskolába és látták, hogy reggelre az ablakba rakott váltócipőkbe a Mikulás csomagot rakott.