2021-03-05 napi bejegyzések

Tájékoztatás a 2021. március 8-ától életbelépő iskolán kívüli, digitális munkarendről

A koronavírus járvány 3. hullámának terjedése miatt a Kormány újabb veszélyhelyzeti intézkedésekről döntött, amelyek a köznevelési intézményeket is érintik.

Az iskolákban 2021. március 8-ától 2021.március 31-éig a nevelés-oktatás tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre. A tavaszi szünet a tanév rendje szerint 2021. április 1-6. lesz.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Miniszteri levelében megfogalmazottak szerint a tantermen kívüli, digitális munkarend időszakában a kontaktusszám minél jelentősebb csökkentése érdekében a gyermekfelügyelet nem kerül megszervezésre.

A digitális oktatás időszaka alatt Heves Város Önkormányzata a veszélyhelyzet ideje alatt teendő, egyes szociális és gyermekvédelmi ellátásokkal kapcsolatos intézkedésekről, valamint a szociális és gyermekvédelmi szolgáltatásoknak a veszélyhelyzet ideje alatt elrendelt működési rendjéről szóló 556/2020. (XII.4.) Korm. rendelet szabályainak megfelelő alkalmazásával gyermekétkeztetést biztosít az iskoláskorú gyermekek részére.

Heves Város Önkormányzata csak azon gyermekek részére tud gyermekétkeztetést biztosítani, akik ezt az illetékes Iskolánál igénylik.

A Hevesi Körzeti Általános Iskola esetében az ellátás az Arany János úti Tagóvodában (3360 Heves, Arany János út 36/b) vehető át, minden nap 11:00-13:00 óra közötti időben. A déli meleg főétkezés egyszer használatos eldobható edényben, míg a kis étkezések külön csomagolva kerülnek kiosztásra.

A fentiek szerinti közétkezés (pénteken az iskolában kapott vagy hétfőn az iskolában átvehető) adatgyűjtő ív kitöltésével és annak mielőbbi visszajuttatásával az illetékes Iskoláknál igényelhető.

Kérjük azokat a szülőket, akiknek a gyermeke nem kapta meg pénteken az igénylőlapot, és igénylik az étkeztetést, hétfőn az iskola portáján vegyék át és töltsék ki azt.

Együttműködésüket köszönjük!

TÁJÉKOZTATÓ az új oktatási munkarendről

Magyarország Kormányának döntése alapján, a kialakult járványügyi helyzet miatt hétfőtől, azaz 2021. március 8-tól új oktatási munkarendet vezetnek be a magyarországi iskolákban. Ez azt jelenti, hogy a tanulók nem látogathatják az iskolákat. Az oktatás alapvetően a KRÉTA Iskolai Alaprendszeren keresztül történik.