„LEGYÉL TE IS KUTATÓ!”

Az idei tanévben is megrendezésre került a „Legyél te is kutató!” két fordulós, természettudományos háziverseny. Számos izgalmas és érdekes témában mutathatták meg hatodikosaink, hogy mennyire tudnak elmélyülni a kutatómunkában és mennyire „profin” tudják az összegyűjtött ismereteket bemutatni.

A versenyzők kitettek magukért. Remek dolgozatokat születtek az Országos Kéktúra mozgalomról, a magyarországi aranymosás történetéről vagy éppen a Bükk felszíni és felszín alatti kincseiről. A résztvevők a baráti kézfogáson kívül oklevelet, a túrázáshoz hasznos tárgyakat, ritka kőzeteket, OKT-s kiadványokat kaptak: Szalkári Máté (6.j), Kovalcsik Réka (6.j), Jóni Jázmin (6.j), Molnár Virág (6.a), Tóth Barbara (6.a), Rácz Kíra (6.a), Csomós Melani (6.a), Gőz Dorina (6.a).

A három legjobb pályamunka készítője egy egész napos túrázást, kőzetgyűjtést, természetfotózást nyert a Mátrában: Vallyon Nóra (6.a), Janosek Dana (6.j), Lévai Balázs (6.j).