WORLD ROBOT OLYMPIAD

2022. május 19-én a World Robot Olympiad miskolci regionális döntőjén vettek részt az AREA 5 csapatnévvel versenyző Körzetis programozó diákok. Első alkalommal szerepeltek ilyen versenyen.

A WRO RoboMission kategóriában saját építésű és programozású robotot kellett készíteni. Idén a “kertápolás” volt a téma. A robotnak több kihívást kellett tudni teljesíteni: katicákat menteni, füvet nyírni és gazt gyűjteni. Ezeket a komplex feladatokat, véletlenszerű pályán, többször kellett teljesíteni. A csapat olyan robotot alkotott, ami minden feladatot képes volt végrehajtani, és ezt versenykörülmények között is bebizonyították.

Az AREA 5 a „RoboMission Elementary” kategóriában 2. helyezést ért el, és a csapat tagjai július 7-8-án Győrben a Nemzeti Döntőben bizonyíthatják ügyességüket!

A csapat tagjai:

Balassa Dávid (5.b)

Kis Balázs (5.b)

Magyar Zoltán Nimród (5.a)

Felkészítő: Simon Zoltán