ORSZÁGOS ANGOL NYELVI SIKER

KODAJ MÍRA HANNA 6.b osztályos tanuló remek teljesítménnyel a kiemelkedő 4. HELYET SZEREZTE MEG a Mozaik Kiadó által szervezett ORSZÁGOS TANULMÁNYI VERSENYEN ANGOL NYELVBŐL. A tanév során öt online fordulón keresztül kellett számot adniuk a diákoknak nemcsak angol nyelvi ismereteikről, hanem általános műveltségükről is. Furfangos, elgondolkodtató, komoly utánajárást igénylő feladatok szerepeltek az online fordulókon. Míra önálló, szorgalmas és alapos munkával kivívta magának a döntőbe jutást. A döntőt a budapesti Orchidea Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumban írta meg. A 2024. április 27-én Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Agorában megrendezett díjátadóra minden tantárgy első négy helyezettjét hívták meg. Az ünnepélyes ceremónián kihirdetett eredmény alapján Míra az országos 4. helyet szerezte meg.

Felkészítő: KISBALÁZS KOLETTA