A FÖLD NAPJA A MI HETÜNK, AVAGY ÖKO NAPOK A KÖRZETIBEN

A Föld napja és a hozzá kapcsolódó programsorozat az idei évben már 34. alkalommal került megrendezésre Magyarországon. Természetesen iskolánk is kivette a részét a „jóból”. Számos izgalmas attrakcióval színesített programok, kiállítás, meghökkentő infografikák, különleges állat bemutató/simogató várta az alsós és felsős osztályokat. A folyosókon érdekes -természetvédelemről szóló- információkat olvasgathattak, képeket nézegethettek a diákok. Kiállításra kerültek az iskolánk tanulói által tervezett és kivitelezett plakátok. A felsősök ellátogattak a helyi víztoronyba, ahol a felelős vízgazdálkodásról tanulhattak, míg a kicsiknek játékos rejtvénykeresés volt az udvaron. De a programok sorában volt még tájékozódó verseny, rendhagyó földrajzóra Gibraltárról és Thaiföldről, országos szemétszedő akció, természetfotós élménybeszámoló és ünnepélyes kiállítás megnyitó Jakab Tibor természetfotós munkáiból. Találkozhattak a gyerekek a noszvaji Rocker Snake Farm egzotikus állataival és ellátogattak hozzánk a Budapesti Műszaki Egyetem munkatársai is, akik különböző természettudományos kísérletekkel tették még izgalmasabbá a hetünket.

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán:

https://www.facebook.com/korzetiheves/posts/pfbid02H9iu8kGVDn7SdGBREmMdztMt21kLFnowhPubh1H9scHq5v7zB1bVehVN7MVWKadtl