2024-05-19 napi bejegyzések

KÖLCSEY FERENC VÁRMEGYEI NYELVI VERSENY 2024

19. alkalommal került megrendezésre a Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, valamint a Művelődés-Szabadidő-Kultúra Alapítvány által meghirdetett Kölcsey Ferenc Vármegyei Nyelvi Verseny. A verseny megrendezésére 2024. április 29-én került sor, ahol 15 általános iskola 148 tanulója mérte össze tudását anyanyelvből és angol nyelvből.

Anyanyelvből a 3-8. évfolyamos tanulók nyelvtani feladatlapot oldottak meg a verseny első részében, s ezt követte a tollbamondás. Angol nyelvből az alsós tanulók írásbeli feladatlapot töltöttek ki, míg a felsősök a feladatlap megoldását követően, előre megadott témakörök alapján készített projektmunkát mutattak be, a szóbeli második részében egy véletlenszerűen kihúzott képről kellett képleírást adni.

Az ünnepélyes eredményhirdetés 2024. május 13-án zajlott, melyet megtisztelt jelenlétével Ballagó Zoltán az Egri Tankerület igazgatója, Sveiczer Sándor Heves Város polgármestere, Szabó Imre Tiborné a Hevesi Körzeti Általános Iskola és AMI főigazgatója és Sinkovics Orsolya iskolánk alapítványának elnöke.

Minden kategória 1-3.helyezett tanulója részesült tárgyjutalomban.

Az iskola alapítványa a legeredményesebb alsó és felső tagozatos tanulókat is jutalmazta.

A versenyeredmények alapján a versenyzők rendkívül felkészülten, alapos tudással felvértezve érkeztek a versenyre.

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola díjazottjai:

ANGOL NYELV

4. évfolyam Varga Viktória Flóra 1. hely Felkészítő:Lassúné Tóth Krisztina

5. évfolyam Szabó Kristóf Márk 3. hely Felkészítő: Kisbalázs Koletta

6. évfolyam Kodaj Míra Hanna 1. hely Felkészítő: Kisbalázs Koletta

6. évfolyam Balázs Boglárka 2. hely Felkészítő: Kisbalázs Koletta

7. évfolyam Kis Balázs 1. hely Felkészítő: Lassúné Tóth Krisztina

7. évfolyam Balassa Dávid 2. hely Felkészítő: Lassúné Tóth Krisztina

ANYANYELV

3. évfolyam Balassa Dorka 2. hely Felkészítő: Bártfainé Tóth Erzsébet

3. évfolyam Rácz Jamina Alma 3. hely Felkészítő: Bártfainé Tóth Erzsébet

5. évfolyam Lányi Viktória 3. hely Felkészítő: Fodorné Nagy Judit