A TRIANONI BÉKESZERZŐDÉS MEGKÖTÉSÉRE EMLÉKEZTÜNK

A Nemzeti Összetartozás Napjára, az 1920-as trianoni békeszerződés aláírására emlékező nemzeti emléknap tiszteletére rádiós műsort adtak a hetedikes tanulók. A műsorban a trianoni események elevenedtek meg a versek és zenék által. A nagyszünetben, a tornateremben összehívott iskolagyűlésen a Határtalanul! pályázat keretében megvalósuló 5 napos erdélyi kirándulásukról számoltak be a hetedikesek. Útjuk során csodaszép erdélyi tájakat láttak, magyarlakta helyszíneken ismerkedtek a történelmi emlékekkel és az erdélyi magyarokkal. Az őszi kirándulás eseményeibe pillanthattak be a vetítéssel egybekötött élménybeszámolón keresztül az iskola tanulói. A pályázat keretében a hetedikesek ellátogattak az erdélyi Székelyszentlélek általános iskolájába. Tapasztalataikról élménybeszámolót tartottak körzetis társaiknak. A beszámoló zárásaként a hetedikesek zenei aláfestéssel elénekelték a Nélküled című dalt.

Az erdélyi út során készített fotókból és útleírásokból kiállítás készült, melyet az iskola aulájában lehetett megtekinteni.