ORSZÁGOS TÖRTÉNELMI VETÉLKEDŐN KALANDOZTAK A KÖRZETISEK

A 2023-2024-es tanévben ismét megrendezésre került Kisnánán a KALANDOZÓ ORSZÁGOS TÖRTÉNELMI VETÉLKEDŐ. Az idei verseny a magyar történelem két ikonikus alakjának, a szigetvári hősnek és dédunokájának, a két Zrínyi Miklósnak a korszakát dolgozta fel.Az ország 20 iskolájából 27 csapat jelentkezett, hogy részt vegyenek a kétfordulós levelező versenyen, amely során a 4 fős csapatok megszerezhették a döntőbe jutás lehetőségét. A Hevesi Körzeti Általános Iskola csapata bejutott a legjobb 12 iskola közé, akik a 2024. június 6-7-én megrendezett Vitézkedők próbáján versengtek a Kalandozó vándorkupa elnyeréséért. A döntő helyszínén, a Kisnánai várban a csapatok ügyességüket, együttműködési készségüket és leleményességüket tették próbára. A levelezős fordulók során szerzett tudást totó, vaktérkép, időrend, activity és az előzetes feladat (Sub Rosa) formájában hasznosíthatták a csapatok. Emellett vitézi próbák vártak rájuk: gólyaláb, botvívás, íjászat, kelevézdobás, LOGI-vár építés, gasztronómiai és kézműves feladatok.

A nagy hagyományú és szakmailag elismert országos történelmi kalandversenyen a DARÁZS ESZTER (7.B), DARÁZS LILLA (7.B), FEHÉR SZABOLCS (7.A) és VARGA BALÁZS (7.b) alkotta ZRÍNYI VITÉZEI elnevezésű körzetis csapat a kiváló 5.HELYEZÉST szerezte meg.

Felkészítő pedagógus: SINKOVICS ORSOLYA

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán található:

https://www.facebook.com/korzetiheves/posts/pfbid02YSCUmD3AP6pKpZ3C8FTHxAE3yG6965eYrxR9Sx4Q6foPyQJQFTB3YUJaiKincQC5l