2026. május 4-én került sor a XXI. Kölcsey Ferenc Vármegyei Nyelvi Verseny ünnepélyes eredményhirdetésére, amely méltó lezárása volt a rangos megmérettetésnek.
Az eseményt megtisztelte jelenlétével Ballagó Zoltán, az Egri Tankerületi Központ igazgatója is, aki Szabó Imre Tiborné főigazgató asszonnyal, valamint Tóth-Sinkovics Orsolyával, a Művelődés-Szabadidő-Kultúra Alapítvány elnök asszonyával adta át a jutalmakat.
Az eredményhirdetés alkalmával összesen 33 tanuló részesült díjazásban: anyanyelvből 3–8., angol nyelvből 4–8. évfolyamon az első három helyezett tanuló vehetett át gravírozott tárgyjutalmat és oklevelet. Az angolos díjazottak egy-egy ELT Hungary Kft. által felajánlott Easy Reading olvasmányt is kaptak.
Az eredményes felkészítő munka elismeréseként a pedagógusok is jutalomban részesültek.
Körzetis helyezettek:
Anyanyelv – 7. évfolyam:
2. helyezés: LÁNYI VIKTÓRIA (7.b) – Felkészítő pedagógus: Fodorné Nagy Judit
3. helyezés: SIMON DORKA (7.b) – Felkészítő pedagógus: Fodorné Nagy Judit
Angol nyelv – 5. évfolyam:
1. helyezés: DOBOS DOMINIK (5.b) – Felkészítő pedagógus: Nagy-Kecskeméti Krisztina
Angol nyelv – 6. évfolyam:
1. helyezés: VARGA VIKTÓRIA FLÓRA (6.b) – Felkészítő pedagógus: Lassúné Tóth Krisztina
Angol nyelv – 7. évfolyam:
1. helyezés: SZABÓ KRISTÓF MÁRK (7.b) – Felkészítő pedagógus: Kisbalázs Koletta
Angol nyelv – 8. évfolyam:
2. helyezés: KODAJ MÍRA HANNA (8.b) – Felkészítő pedagógus: Kisbalázs Koletta
Képes beszámoló az iskola facebook oldalán található:
https://www.facebook.com/photo?fbid=1599866788807775&set=pcb.1599889625472158