Szentendrei kirándulás

CSFTNM_logo

ntp_logo_color

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Hevesi József  Tagiskolájában jelenleg megvalósuló NTP-KTK-20-B-007 „Mi leszek, ha nagy leszek?” elnevezésű pályázat keretén belül, 2021. május 27-én kiránduláson vettünk részt.

A szentendrei Skanzenben másfél órás múzeumpedagógiai foglalkozás várt a tanulókra. A „Kendertől a vászonig” nevet viselő „órán” a növény termesztésétől az elkészült ruhadarabig ismerhettük meg a munkafázisokat.

Foglalkozás-vezetőink szeretettel vártak minket a fonóház bejáratánál. Bevezettek abba a helyiségbe, ahol a kenderfeldolgozás minden mozzanatát rendkívül szemléletesen láthattuk. A gyerekek rácsodálkoztak a hatalmas növényre, valamint a régi munkaeszközökre. Nagy örömünkre mindenki kivehette a részét az egyik legfontosabb munkafolyamatból: megtapasztalták, hogy a tiloló használata erőt és ügyességet kíván.

Saját karkötőt is készítettek a körmönfonás technikájával, amit emlékként elhozhattak magukkal a tanulók.

A foglalkozás után egy finom ebéddel zártuk a napot, melyet a Skanzen saját éttermében fogyasztottunk el.

Valamennyien új ismeretekkel, élményekkel gazdagodva zártuk a napot.

Nagyné Tajti Valéria, Gálné Fülöp Ágnes

Dia3Dia2Dia1