Iskolai könyvtár rajzpályázat

2021 októberében, az Iskolai Könyvtárak Nemzetközi Hónapja alkalmából meghirdetett rajzpályázatra több osztály is küldött alkotásokat.

A pályázat témája könyvtárral, könyvekkel, olvasmányélménnyel, kedvenc mesével kapcsolatos volt, amelyre egyénileg, valamint egy – egy osztály közösen is adott le kreatív alkotásokat!

Ezeket osztályszinten, valamint a legjobbakat egyénileg is jutalmaztuk könyvvel, foglalkoztató füzetekkel. Minden pályázó egy színezhető könyvjelzőt kapott ajándékba.

Ezen kívül, az adott hónapban, a szabadidő hasznos eltöltése céljából, könyvtárral kapcsolatos rejtvényt, színezhető különbségkeresőt oldhattak meg a tanulók, valamint a kisebbek könyves kifestőket színezhettek.

A tanulók aktivitását tekintve úgy gondolom, a jövőben hagyományt teremthetünk ezzel a kezdeményezéssel.

Köszönöm a felkészítő pedagógusok munkáját!

Mészáros Zita

iskolai könyvtáros