Nemzedékek találkozója

2022 Szent György havának elején iskolánkba látogattak a Hevesi Nyugdíjas Egyesület tagjai. A klub-délutánon az 1. osztályos tanulók versekkel, mesejelenettel köszöntötték az időseket.

A gyerekek a tanító nénikkel együtt készített, tavaszi díszekkel kedveskedtek a vendégeknek.

Az egyesület elnöke- Lászka Aranka – köszöntőjében kiemelte a több évtizedes barátságot, mely az iskola és az egyesület között alakult ki.

Simon Tiborné, Etike évről évre csodás meséket ír a gyerekeknek. Ma, „Dávidka és a galambok” címűt hallgathattuk meg.

Iskolánk volt pedagógusa Czakó Józsefné, Katika, Zelk Zoltán: A három nyúl című meséjét interaktív módon tolmácsolta a gyerekek felé.

Az első osztályosok az ajándékba kapott labdákkal önfeledt boldogsággal játszottak. A játékba bekapcsolódtak a vállalkozó kedvű idősek is.

Végül, invitálásunkra, a klub tagjai megtekintették az iskola névadójának, Hevesi Józsefnek az emlékszobáját.

A három generáció – idősek, pedagógusok, tanulók – klubdélutánja kötetlen beszélgetéssel zárult.

Ahogyan a gyerekek mondták: „ Tessenek jönni jövőre is!”

Molnárné Szabó Márta