Projekthét a 2.j osztályban

Március hónapban „Anyám tyúkja” projekthetet tartott a 2.j osztály.

Magyar órán és a délutáni foglalkozásokon a gyerekek megtanulták Petőfi Sándor: Anyám tyúkja című versét.

Matematika órán felhasználva a tyúk szuperképességét – miszerint minden nap képes egy tojást tojni – gyakorolták a 7-es szorzótáblát.

Az ismeretterjesztő filmből egyrészt sok érdekességet tudhattak meg erről az igen hasznos madárról, másrészt szókincsük is gazdagodott.

Ének órán megtanulták az „Elment a tyúk vándorolni” kezdetű dalt, melyről nagy lelkesedéssel illusztráció is készült.

Rajz és technika órákon változatos módszerekkel készítettek munkadarabokat.

Délutánonként szókeresőztek, anagrammákat oldottak meg, színeztek a témával kapcsolatban.

További terveink között szerepel benevezni a Petőfi 200 versmondó versenyre, valamint szeretnénk ellátogatni a Jászberényi Állatkertbe.

A hét elteltével kiállítást készítettünk az igen tartalmas napok alkotásaiból.

Gálné Fülöp Ágnes
Nagyné Tajti Valéria