Generációk találkozása

Iskolánkban több évtizedes hagyomány a Hevesi Nyugdíjas Egyesülettel való kapcsolattartás. Május 12-én ismét ellátogattak az 1. osztályosokhoz az egyesület tagjai. Először a nebulók köszöntötték a vendégeket verssel, énekkel, tánccal. A tánc különlegessége az volt, hogy a két generáció együtt népi táncolt. A kicsik –a tanító nénik irányításával – saját készítésű papírvirágokat adtak át a nyugdíjasoknak.

A találkozás ünnepi pillanata volt az éppen aznap születésnapos Etike néni köszöntése, akit a gyerekek körbe, karikába fogtak és harsogott a „Boldog, boldog születésnapot…” című közismert dal.

A nyugdíjas nénik verssel, mesével kedveskedtek az iskolásoknak. Majd ők is ajándékot adtak a diákoknak. Színesebbnél színesebb labdák repültek kézről kézre, annyira örültek a gyerekek.

A klub-délután kellemesen telt, a klubtagok felüdültek a gyerekek csicsergő hangjaitól, a gyerekek pedig hálával, szeretettel búcsúztak az idősektől.

Bízunk benne, hogy jövőre velük ugyanitt, a gyerekközösségben találkozhatunk!

Heves, 2023.május havában

Molnárné Szabó Márta