A magyar kultúra napja

Iskolánkban A magyar kultúra napját az “Együtt szaval a nemzet” mottóval ünnepeltük.

2024. január 22-én a tornateremben került sor a megemlékezésre és a közös szavalásra Molnárné Szabó Márta és Karkus Kálmánné tanárnők irányításával.

Suha Barbara Szilvia 8.b osztályos tanuló bevezetőjéből megtudhattuk, hogy az emléknapon a magyarság szerte a világban megemlékezik a magyar kulturális értékekről. Kiállításokat és koncerteket szerveznek, könyvbemutatókat, irodalmi esteket és színházi előadásokat tartanak, megrendezik az Együtt szaval a nemzet című programot.

Az iskola tanulói közösen elszavalták Kölcsey Ferenc Himnusz költeményének első versszakát. Ezt követően Nagy László: Adjon az Isten című versét a 3. j osztályosok osztályfőnökük Nagyné Tajti Valéria vezetésével mondták el, melyhez a diákok is csatlakoztak.

Meghirdetésre került 2-8. évfolyamosok számára a Szépíró verseny. Ennek eredményéről később adunk tájékoztatást.

Végül Vörösmarty Mihály Szózat c. művét szavaltuk el közösen.