“LEGYÉL TE IS KUTATÓ!” – TERMÉSZETTUDOMÁNYOS VERSENY

„Legyél te is kutató!” természettudományos verseny hagyományteremtő céllal született meg iskolánkban. Az 5-6. osztályos természet iránt érdeklődő tanulók kétfordulós versenyben mérhették össze tudásukat. A tavaszi kihívás során sok szép munka született a Hevesi Füves Puszták tájvédelmi körzetről, a bükki ősemberek emlékeiről, és a Tisza szabályozásának munkálatairól. A kitartó és alapos munkák elismeréseként Puzsér Sándor tanár bácsi, a verseny kitalálója és lebonyolítója május utolsó vasárnapján egész napos kirándulást szervezett a négy legjobb pályamunkát beadó tanuló részére.

A Bükki Nemzeti Park területén a kis csapat bejárta a Nagy-Eged Tanösvényt, tanulmányozták a hegy flóráját, faunáját, őslénymaradványokat kutattak, majd felkeresték a mintegy 20 km-re található Suba-lyuk barlangot is, ahol a neandervölgyi ősember egykori lakóhelyét nézhették meg a gyerekek. Az embert próbáló hegymászás után visszazökkenve a mai korba, a túrát Egerben zárta a „kutató csapat” egy kiadós fagylaltozással.

A legjobb pályamunkákat készítették:
Dobóczi Kristóf 5.j
Kovalcsik Réka 5.j