FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT

2022. április 25-29. között kerültek megrendezésre a fenntarthatósági témahét programjai.

1. Tájékoztató falat állítottak fel az öko-team tagjai az aulában, amelyen érdekes, meghökkentő információkat, infografikákat olvashattak és nézegethettek a tanulók a fenntarthatóság és az öko-életmóddal kapcsolatosan.

2. A folyosói tárlat a Föld napja témakörében készített tanulói rajzos munkákat mutatta be.

3. Vendég előadó is érkezett az iskolába Zichó Viktor fekvőkerékpáros világutazó személyében, aki a „Csoma útján két keréken” Kőrösi Csoma Sándor 200 éves jubileumán megtett 14.000 km-es ázsiai expedíciójáról mesélt az érdeklődő gyerekeknek.

4. A felsősöknek QR-kód keresés, a kicsiknek térképes udvari terepbejárás színesítette a programot, amelyen különböző környezettudatos állomások felkeresése volt a cél.

5. Az öko-szakkörösök kertészkedtek, sokféle növényt ültettek, komposztálót készítettek Puzsér Sándor tanár bácsi irányításával.

6. Kihirdetésre került a „Legyél te is kutató!” háziverseny eredménye.

Még több kép az iskola facebook oldalán található.