TÖRTÉNELMI VETÉLKEDŐN DIADALMASKODTAK A KÖRZETISEK

2022. október 6-án – az Országos Könyvtári Napok alkalmából – a Városi Könyvtár történelmi vetélkedőt szervezett 7-8. évfolyamos tanulóknak. A téma az 1848-49-es forradalom és szabadságharc volt, a fókuszban Petőfi Sándor életútja, a szabadságharcban betöltött szerepe, és az októberi aradi események. A vetélkedőn a csapatoknak 10 próbatételt kellett teljesíteni.

Iskolánkat két csapat képviselte. A színes, sokrétű feladatokat tartalmazó versenyben szép eredmények születtek:

A Pilvax Klub (Márkus Dorottya, Sőti Eszter, Szabó Diána Boglárka, Törőcsik Ferenc 8.b osztályos tanulók) csapata megszerezte az első helyezést, a Szabadságharc hősei (Hájas Izabella, Jóni Jázmin, Kakuk Mira, Szécsi Szonóra 7.j osztályos tanulók) pedig negyedik helyezettként zárták a versenyt.

Felkészítő: Sinkovics Orsolya

1. helyezés: Márkus Dorottya, Szabó Diána Boglárka, Sőti Eszter, Törőcsik Ferenc
4. helyezés: Jóni Boglárka, Szécsi Szonóra, Hájas Izabella Judit, Kakuk Mira