Sikerek a “Mesevilágban”

A IV. Nemzetközi “Zongoramesék” Zongoraversenyén – online formában – újabb szép eredményeket értünk el.

Tatai Judit tanárnő növendékeinek eredménye:

Arany minősítés – Simon Dorka 3. osztály

Ezüst minősítés – Fehér Lili 4.B osztály

Bronz minősítés – Ficsór Gerda, Sipos Viktória és Tóth Kamilla 3. osztály

A tenki tagozatról Bárány Csilla tanárnő növendékeinek eredménye:

Kiemelt arany minősítés – Kovács Vince előképző 2. osztály

Ezüst minősítés – Barna Ádám 1. osztály, Salga Szofia Heléna 2. osztály

Bronz minősítés – Stummer Lotti 3. osztály

Mindannyiuknak szívből gratulálunk!

IV. Növendékhangverseny

2024. március 18-án megrendezésre került IV. Növendékhangversenyünk. A fotón látható gyerekek szépen felkészültek és nagyon ügyesen szerepeltek.

Gratulálunk az előadásokhoz, köszönjük a felkészítő tanárok és a zongorakísérő tanárnők munkáját!

Újabb zongorista sikerek

2024. március 8-9.-én rendezték meg Törökszentmiklóson a IX. Nemzetközi Zongora Fesztivált, melyen a tenki tagozatról Bárány Csilla tanárnő 3 növendéke vett részt. Salga Szofia Heléna 2. osztályos, Barna Ádám 1. osztályos és Kovács Vince előképző 2. osztályos tanulók nagyszerű előadásukkal méltón képviselték intézményünket, és szép eredményekkel tértek haza.

Salga Szofia Heléna produkcióját Emléklappal, Barna Ádám produkcióját Arany minősítéssel, Kovács Vince produkcióját pedig Ezüst minősítéssel értékelte a zsűri. Tanáruk, Bárány Csilla kiemelkedő felkészítő munkájáért a Legeredményesebb tanár címet érdemelte ki.

Kiváló teljesítményükhöz gratulálunk nekik és szaktanáruknak!

Országos Fuvolaverseny válogatóján jártunk

2024. májusában rendezik a XI. Országos Jeney Zoltán Fuvolaversenyt, melynek egri területi válogatóján Csuhainé Zbiskó Izabella tanárnő két növendéke képviselte intézményünket: Boros Boglárka Dóra 3. osztályos és Ficsór Gréta 6. osztályos tanulók. Mindketten színvonalas produkciókat adtak elő, melyek lelkiismeretes felkészítésről és felkészülésről tanúskodtak.

Kiváló teljesítményükhöz gratulálunk nekik és szaktanáruknak, valamint zongorakísérőjüknek, Tatai Judit tanárnőnek!

Kis zongoristáink sikere Egerben

Intézményünket 6 növendék képviselte a 2024. február 21-én Egerben megrendezett Kistérségi Zongorafesztiválon.

3 tanulónk I. helyezést, 3-an pedig II. helyezést értek el:

I. helyezés: Fehér Lili 4. osztályos tanuló,

Kovács Vince előképző 2. és Salga Szofia Heléna 2. osztályos tanulók – tenki tagozat

II. helyezés: Barna Ádám 1. osztályos, Pelyhe Nikolett 2. osztályos és Stummer Lotti 3. osztályos tanulók – tenki tagozat

A helyezésekhez szívből gratulálunk, további sikereket kívánunk!

Köszönjük Bárány Csilla és Tatai Judit tanárnők felkészítő munkáját, valamint a szülők együttműködését, támogatását.

Adventi növendékhangverseny

Karácsonyi és egyéb az adventi hangulathoz illő dallamok csendültek fel az intézmény adventi növendékhangversenyén. Növendékeink mindegyike nagyon ügyesen szerepelt szólistaként, valamint kamarazenei formációkban egyaránt.

Gratulálunk a szép produkciókhoz és köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!

A növendékhangverseny szereplői

Mikulásvárás a Zeneiskolában

A Zeneiskola hangszeres növendékeinek és tanárainak köszönhetően az idén is kedves történetnek voltak részesei az intézmény előképzős növendékei a Mikulásváró délutánon. Az interaktív programban a gyerekek, és szüleik szebbnél szebb dallamokat hallottak a különböző jelmezbe bújt kis muzsikusoktól és együtt énekelve várták a Mikulást, aki a mese végére meg is érkezett. Puttonya sok-sok csomagot rejtett, melyeket örömmel adott át a legfiatalabb növendékeknek. A program után a gyerekek vidáman és izgatottan indultak haza, remélve, hogy otthon is várja őket valamilyen ajándék a Mikulástól.

Köszönjük az Önkormányzat támogatását!

Ki tud többet a zenéről?

Intézményünk hagyománya szerint e tanévben is sikeresen megrendeztük növendékeink számára a zenei műveltségi vetélkedőt, melynek témája Frédérick Chopin élete és munkássága volt nagyrészt. Egyéb zenetanulással összefüggő feladatokban is összemérte ügyességét, gyorsaságát, tudását a magasabb évfolyamos növendékekből álló nyolc csapat. Teljesítményüket három tagú zsűri értékelte és az alábbi eredmények születtek:

1. helyezett         Balázs Boglárka, Fehér Lili, Gál Rita, Mikó Martina 4.B.o.
  2. helyezett         Agócs Gergő, Huszár Péter 3.o., Dobi Tamás, Nemesi Péter zeneirodalom
  3. helyezett         Boros Boglárka, Ficsór Gerda, Járvási Eszter, Nemoda Janka, Szép András, Tóth Anna 3.o.

Felkészítő tanárok: Bárány Csilla, Nagy Katalin, Nagyné Gulyás Katalin

A verseny előkészítésében segített: Nagy Edina iskolatitkár

A tartalmas és jó hangulatú délután a Kádár és a Temesvári Cukrászat által felajánlott „díjak” elfogyasztásával zárult.

I. helyezett csapat
II. helyezett csapat