Ki tud többet Beethovenről?

2019. november 28-án került sor a Zeneiskola hagyományos zenei műveltségi vetélkedőjére, melyet Nagyné Gulyás Katalin, Bárány Csilla és Majtényi Laura tanárnők szerveztek. Ebben az évben Ludwig van Beethoven életéről és munkásságáról számoltak be a növendékek. Az öt feladatot – villámkérdések, zenefelismerés, műelemzés, teszt, és egy puzzle – elismerésre méltóan oldották meg a diákok.

Igyekeztünk közismert zenei részleteket választani, érdekes történetekkel bővíteni tanítványaink tudását. A háromtagú zsűri munkája nem volt egyszerű, hiszen a három dobogós csapat között egy-egy pont különbség döntött. Ez alapján a következő eredmények születtek:

1. helyezett: Jezsoviczki Marcell, Rab Csenge, Sőti Eszter, Tóth István Bálint, Varga Csenge
  2. helyezett: Bakos Lili, Lányi Milán, Misi Laura, Morvai Kristóf, Tóth Krisztina
  3. helyezett: Balázs Panna, Bíró Luca, Horváth Léna, Márkus Dorottya, Szabó Edina

A díjakat az előző évekhez hasonlóan a Kádár cukrászdának köszönhetjük. A finom csokitortákon kívül minden résztvevő egy emléklappal, Beethovent ábrázoló kulcstartóval, valamint számos új ismerettel gazdagabban tért haza.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük