Iskolánk

A ZENEISKOLA RÖVID TÖRTÉNETE

A hevesi Zeneiskola 1964-ben alakult, Szabó Tivadarné vezetésével, az Egri Zeneiskola tagiskolájaként. Az 1964/65 tanévben 4 tanár tanított 84 növendéket – előképző, zongora, hegedű és rézfúvós szakon. Önállóvá 1970. szeptember 1-jétől vált, Állami Zeneiskola néven. Ahogy az érdeklődés növekedett a hangszertanulás iránt és a személyi feltételeket sikerült hozzá rendelni, úgy bővült a választható hangszerek száma az évek során.

Az 1980-as években igény mutatkozott a kihelyezett oktatásra Heves körzetében. A 90-es évek feléig Erdőtelken, Tiszanánán is folyt zeneoktatás. Tarnamérán az önkormányzat kérésére 1986-ban telephelyet hoztunk létre, amelyet jelenleg is működtetünk, a helyi általános iskolában. A 2011/12. tanévtől Tenken is elkezdődött a zeneoktatás, a Szent Imre Katolikus Általános Iskolában.

2007-ben Heves városában működő, önkormányzati fenntartású közoktatási intézményeket, HVNOI néven összevonták, így mi is tagintézménnyé váltunk. Ebben az évben iskolánk kiválóra minősített alapfokú művészetoktatási intézmény lett. 2013. január 1-től fenntartóváltás történt, állami fenntartásba kerültünk, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központhoz.

Az elmúlt fél évszázadban jelentős szerepet töltöttünk be Heves és a környező települések kulturális életében. Rengeteg rendezvényen közreműködtünk növendékeinkkel, ill. mi tanárok is számtalan alkalommal tettünk eleget a felkérésnek.

Jelenleg 11 kiválóan képzett tanár tanít kb. 170 növendéket három helyszínen, az alábbi hangszereken: szolfézs előképző, furulya, fuvola, klarinét, szaxofon, trombita, harsona, tenorkürt, gitár, hegedű, gordonka, zongora, szintetizátor – keyboard. Hevesen az oktatás a város közepén elhelyezkedő épületben, kulturált, barátságos környezetben folyik.

A ZENEOKTATÁS NÉHÁNY FONTOS CÉLJA:

• A zenei műveltség megalapozása és fejlesztése
  • A gyermeki személyiség fejlődésének elősegítése /egyéb képességekre való pozitív hatás, pl. koncentráció, kitartás, motiváció, kreativitás önkifejező készség, figyelem, fegyelem/
  • Tehetséggondozás – zenei pályára felkészítés
  • A zenei ízlés formálása
  • Zeneértő, hangverseny látogató fiatalok
  • Rendszeres, céltudatos munkára nevelés

HAGYOMÁNYOS RENDEZVÉNYEINK:

• Tanévenként 7-8 növendék és tanszaki hangverseny
  • Jelmezes farsangi hangverseny a „Legfinomabb fánk” versennyel összekapcsolva
  • Lapról olvasóverseny minden tanszakon
  • Várjuk a Mikulást – interaktív zenés műsor