Kodály Zoltánra emlékeztünk

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Zeneművészeti Tagintézménye az intézmény hagyományait ápolva 2022. november 29-én Zenetörténeti vetélkedőt rendezett, melyen a magasabb évfolyamos növendékek vettek részt ez alkalommal is.

A versenyre való felkészülés során az elmúlt hetek szolfézs és zeneirodalom óráin a 140 éve született Kodály Zoltán életével, műveivel valamint a magyar népzenével foglalkoztak a gyerekek. A megszerzett tudásról adtak számot kedden délután, melyet 3 tagú zsűri értékelt. Változatos feladatok voltak: teszt, műfelismerés, népdalelemzés, villámkérdések és puzzle. A növendékek szorgalmát és lelkiismeretes felkészültségét mutatta az igen szoros végeredmény.

A legjobban teljesítő csapatok:

I. helyezett: Balázs Boglárka, Fehér Lili, Majoros Hanna, Tóth Lili – 3. évfolyam

Felkészítő tanáruk: Nagyné Gulyás Katalin

II. helyezett: Barta Balázs, Fehér Szabolcs, Lajer Sára, Nemesi Péter – 4. évfolyam

Felkészítő tanáruk: Nagyné Gulyás Katalin

III. helyezett: Dobos Dávid Attila, Molnár Ferenc, Sándor Anikó, Szabó Boglárka, Tóth Máté – 3. évfolyam, zeneirodalom

Felkészítő tanáruk: Bárány Csilla

A helyezettek díjait a Kádár Cukrászda ajánlotta fel, melyet ezúton is köszönünk.

Egy jó hangulatú, tartalmas és eredményes délután töltöttek együtt a növendékek és tanáraik. Minden résztvevőnek és felkészítő tanárnak gratulálunk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük