KÖLCSEY FERENC MEGYEI NYELVI VERSENY – 2022

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, valamint a Művelődés-, Szabadidő-, Kultúra Alapítvány 17. alkalommal hirdette meg a Kölcsey Ferenc Megyei Nyelvi Versenyt.

A verseny megrendezésére 2022. május 6-án került sor, ahol 16 általános iskola 152 tanulója mérte össze a tudását. A tantárgyak tekintetében kiegyensúlyozott volt a mezőny, hiszen 75 tanuló anyanyelvből és 75 tanuló angol nyelvből versenyzett.

Anyanyelvből 3-8. évfolyamos tanulók nevezhettek, akiknek nyelvtani feladatlapot kellett megoldaniuk, amit tollbamondás követett. Angol nyelvből az alsós tanulók írásbeli feladatlapot töltöttek ki, míg a felsősök a feladatlap megoldását követően, előre megadott témakörök alapján készített projektmunkát mutattak be, valamint a szóbeli második részében egy véletlenszerűen kihúzott képről kellett képleírást adni.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2022. május 16-án került sor, ahol minden kategória első három helyezettje részesült jutalomban. A versenyeredmények alapján rendkívül felkészült és alapos tudással rendelkező versenyzők neveztek e nemes versengésre.

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola díjazottjai:

Angol nyelv – 5. évfolyam 2. hely Dancz Norman Felkészítő tanár: Lipták Zsuzsanna

Angol nyelv – 6. évfolyam 1. hely Bakondi Zalán Felkészítő tanár: Lassúné Tóth Krisztina

Angol nyelv – 8. évfolyam 2. hely Molnár Máté Felkészítő tanár: Kisbalázs Koletta

2. hely Csató Roland Felkészítő tanár: Lassúné Tóth Krisztina

Anyanyelv – 3. évfolyam 3. hely Lányi Viktória Felkészítő tanár: Nagy-Oszlánczi Edina

Anyanyelv – 4. évfolyam 1. hely Törőcsik Nóra Felkészítő tanár: Marsiné Tóth Henrietta

2. hely Balázs Boglárka Felkészítő tanár: Nagyné Szórád Katalin

3. hely Gál Rita Felkészítő tanár: Marsiné Tóth Henrietta

Anyanyelv – 8. évfolyam 1. hely Lányi Milán Felkészítő tanár: Barna Andrea

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán: https://www.facebook.com/korzetiheves/posts/3092484894350898

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT

2022. április 25-29. között kerültek megrendezésre a fenntarthatósági témahét programjai.

1. Tájékoztató falat állítottak fel az öko-team tagjai az aulában, amelyen érdekes, meghökkentő információkat, infografikákat olvashattak és nézegethettek a tanulók a fenntarthatóság és az öko-életmóddal kapcsolatosan.

2. A folyosói tárlat a Föld napja témakörében készített tanulói rajzos munkákat mutatta be.

3. Vendég előadó is érkezett az iskolába Zichó Viktor fekvőkerékpáros világutazó személyében, aki a „Csoma útján két keréken” Kőrösi Csoma Sándor 200 éves jubileumán megtett 14.000 km-es ázsiai expedíciójáról mesélt az érdeklődő gyerekeknek.

4. A felsősöknek QR-kód keresés, a kicsiknek térképes udvari terepbejárás színesítette a programot, amelyen különböző környezettudatos állomások felkeresése volt a cél.

5. Az öko-szakkörösök kertészkedtek, sokféle növényt ültettek, komposztálót készítettek Puzsér Sándor tanár bácsi irányításával.

6. Kihirdetésre került a „Legyél te is kutató!” háziverseny eredménye.

Még több kép az iskola facebook oldalán található.

„LEGYÉL TE IS KUTATÓ!”

Az idei tanévben is megrendezésre került a „Legyél te is kutató!” két fordulós, természettudományos háziverseny. Számos izgalmas és érdekes témában mutathatták meg hatodikosaink, hogy mennyire tudnak elmélyülni a kutatómunkában és mennyire „profin” tudják az összegyűjtött ismereteket bemutatni.

A versenyzők kitettek magukért. Remek dolgozatokat születtek az Országos Kéktúra mozgalomról, a magyarországi aranymosás történetéről vagy éppen a Bükk felszíni és felszín alatti kincseiről. A résztvevők a baráti kézfogáson kívül oklevelet, a túrázáshoz hasznos tárgyakat, ritka kőzeteket, OKT-s kiadványokat kaptak: Szalkári Máté (6.j), Kovalcsik Réka (6.j), Jóni Jázmin (6.j), Molnár Virág (6.a), Tóth Barbara (6.a), Rácz Kíra (6.a), Csomós Melani (6.a), Gőz Dorina (6.a).

A három legjobb pályamunka készítője egy egész napos túrázást, kőzetgyűjtést, természetfotózást nyert a Mátrában: Vallyon Nóra (6.a), Janosek Dana (6.j), Lévai Balázs (6.j).

SZÉP KÖRZETIS SIKER A ROBOTPROGRAMOZÓ ORSZÁGOS CSAPATVERSENYEN

A robotika tehetségműhely diákjai Simon Zoltán tanár bácsi mentorálásával vettek részt a Robotprogramozó Országos Csapatversenyen.Az első „on-live” fordulóban szoros versenyben a két hatodikos csapat éppencsak lecsúszott a döntőről. Csapattagok: Dobóczi Kristóf, Bíró Péter, Budai Zsombor, Szalkári Máté.

Az ötödikes tanulókból álló “Area 5” bejutott a kecskeméti döntőbe, ahol a legjobb 11 csapat mérte össze tudását. Egy rendkívül jó hangulatú versenyen a fiúk 2 helyet javítva a 6. helyen végeztek.

Az országos 6. helyezett csapat tagjai: Balassa Dávid, Kis Balázs, Magyar Zoltán

Felkészítő: Simon Zoltán

SOKAN VERSELTEK A KÖLTÉSZET NAPJÁN

2022. április 13-án került megrendezésre a Városi Könyvtár szervezésében a költészet napi szavalóverseny.

Iskolánkból 19 alsós és 6 felső tagozatos tanuló vett részt a versengésben.

Alsó tagozatos tanulók:

Csajbók Vivien (1.a)

Balassa Dorka (1.b)

Kalmár Kincső, Kelemen Emma, Vajda Angéla (2.a)

Lövei Stella, Nagy Csaba (2.b)

Csajbók Nikolett, Varga Benedek (3.a)

Misi Zoé, Mráz Leila, Simon Dorka, Tóth Kamilla (3.b)

Balázs Boglárka, Mikó Martina, Oláh Zsombor, Tóth Lili (4.a)

Farkas Léna, Gál Rita (4.b)

Felső tagozatos tanulók:

Fehér Szabolcs (5.a)

Kovalcsik Réka, Szécsi Szonóra (6.j)