TAROLTAK A KÖRZETIS ROBOTIKÁSOK A WRO ELŐDÖNTŐBEN

Miskolcon vette kezdetét a WRO szezon a Körzeti Iskola robotikás versenyzői számára. Két körzetis csapat nevezett a WORLD ROBOT OLYMPIAD 2024. évi versenysorozatába. A 2024. április 19-én megrendezett miskolci regionális elődöntőn a HK LIONS A5 és a HK LIONS MINI képviselte iskolánkat. Az idei szezonban a csapat tagjai nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy robotjaik egyszerű felépítésűek legyenek és a lehető legmegbízhatóbban működjenek. Ezt a kitűzött célt sikeresen teljesítették és mindkét csapat a győri nemzeti döntőbe jutott. A HK Lions csapatok nem találtak legyőzőre, a dobogó legfelső fokára állhattak. A verseny jó visszajelzés volt számunkra, mert bebizonyosodott, hogy jó úton haladnak. A következő hetek a győri nemzeti döntőre való felkészülés jegyében telnek.

Eredmények:

ROBOMISSION ELEMENTARY:

I.HELYEZÉS: HK LIONS MINI (KOZMA ZOLTÁN (4.B), MARSI PÉTER (5.B), SIMON DORKA (5.B)

ROBOMISSION JUNIOR:

I.HELYEZÉS: HK LIONS A5: BALASSA DÁVID (7.b), KIS BALÁZS (7.b), MAGYAR ZOLTÁN NIMRÓD (7.A)

COACH: SIMON ZOLTÁN

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán:

ÖKO-KALANDOK A TISZÁNÁL

A körzetis Öko-Team a második áprilisi hétvégén, Puzsér Sándor tanár úr vezetésével tavaszi túrát tett Kiskörére, ahol tanulmányozták a Hallépcső környéki vizes élőhelyeket, ellátogattak a Jóreménység-szigetre (Ljasuk Dimitry természetfilmes forgatási helyére). Az öko csapat beszélgetést folytatott a Tisza-tó létrejöttéről, az erőmű működéséről, majd levezetésképp szalonnasütéssel zárták a rendkívül aktív napot.

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán található:

KÖLTÉSZETNAPI SZAVALÓVERSENY-2024

A Hevesi Kulturális Központ Könyvtár Tagintézménye a Költészet Napja alkalmából szavazóversenyt szervezett 2024. április 11-én. A több korcsoportban meghirdetett kulturális megmérettetésen szép számban vettek részt és sok szép helyezést hoztak el a Hevesi Körzeti Általános Iskola tanulói.

Körzetis helyezettek korcsoportonként:

Danó Ketrin 7.a

A tanulókat felkészítette: Árvai Erzsébet

TAVASZKÖSZÖNTŐ PROGRAMOK A KÖRZETIBEN_2024

A tavaszi szünet előtti hétfő iskolatáska-mentes napnak lett nyilvánítva és kihirdetésre került a „Hozd a könyveidet kreatív táskában!”, valamint a „Hozz magaddal különös dolgokat az iskolába!” akció.

A szünetekben húsvéti tojás- és nyuszi keresés zajlott a folyosón és az udvaron.

Kedden a „Kihívások órájában” összecsaptak a pedagógusok és a végzősök. A tét az iskola kulcsának a megszerzése volt. A győzelmet szoros eredménnyel a nyolcadikos diákok vívták ki, jutalmul megkapták iskola kulcsát, a végzősök egy napra átvették a hatalmat.

A délelőtti program zárásaként az 1. évfolyam tanulói színvonalas tavaszköszöntő műsort adtak elő a tornateremben.

Délután még több móka következett: a vállalkozó kedvűek „Szépségkuckóban” szépültek, videodiscoban táncoltak, karaokéztak, és sok más sportos programban vehettek részt.

Ez egy élményteli nap volt!!!

EGÉSZSÉGNAP A KÖRZETIBEN_2024

2024. március 22-én egészségnap keretében ismerkedtek a tanulók az egészséges életmóddal. Előzetes feladatként minden osztálynak plakátot kellett készíteni egészség témakörben. A délelőtt folyamán az alsósok az osztálytermekben kreatívkodtak, és játszva ismerkedtek az egészséges életmód kritériumaival, majd az udvaron összeállított akadálypályán ügyeskedtek az általuk behozott közlekedési eszközökkel. A délelőtti órákban a felső tagozatos tanulók Netfit méréseken vettek részt.

Március 22. a víz világnapja, ezért ezen a napon a körzetis gyerekek egy flashmobbal hívták fel a figyelmet a víz fontosságára. A nagyszünetben a Körzeti Iskola minden tanulója és pedagógusa kékbe öltözve vízcseppeket formázott az iskola sportpályáján.

Délután az egészséges étkezéssel való ismerkedés kapott főszerepet: a tanulók egészséges ételeket és italokat készítettek és kóstoltak.

A HEVESI KÖRZETI ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ELNYERTE AZ „AKKREDITÁLT KIVÁLÓ TEHETSÉGPONT”CÍMET

2024. március 25-én tizenötödik alkalommal rendezték meg – Bartók Béla születésnapjára is emlékezve – a Kárpát-medencei Tehetségnapot. A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége (Matehetsz) hagyományos éves díjátadó ünnepségén 91 sikeresen akkreditált tehetségpont vehette át elismerő oklevelét. A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 2015 óta működik tehetségpontként, 2018-tól „akkreditált kiváló tehetségpont”cím tulajdonosa, mely cím 2023-ban sikeresen megújításra került.

Az eseményen Nagy-Vargha Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium fiatalokért felelős helyettes államtitkára mondott köszöntőt, majd ismertette a Nemzeti Tehetség Program pályázatainak aktuális helyzetét. A tehetségnapon 12 fiatal kapott „Felfedezettjeink” ösztöndíjat. A rendezvényen 91 intézmény vehette át az „akkreditált”, illetve az „akkreditált kiváló tehetségpont” táblát, amely intézményi szintű elismerése a magas színvonalon végzett tehetségfejlesztő munkának.