Szülő-suli pályázat

Önismeret fejlesztése tanulmányi kirándulással

2018. október 10-én iskolánk 22, pályázatban résztvevő tanulója, 3 mentoráló pedagógus kíséretében, az Egercsehi Zrínyi Általános Iskola tanulóival közösen, Gyöngyös-Kékestető útvonalon tett kirándulást. Gyöngyösre érve először a Mátra Múzeumot látogatták meg, ahol a tárlat megtekintésével megismerkedtek hazánk természetvédelmi területének élővilágával, összekapcsolták a látottakat az eddig megszerzett ismereteikkel. Mindezt tárlatvezető segítségével történt. A múzeumi séta után, egy helyi cukrászdában elfogyasztott sütemény után, a Kékestetőre vezetett az útjuk. Kékestetőre felérve felkeresték a magassági pontot jelző, nemzeti színűre festett emlékkövet, a motorosoknak állított emlékművet, gyönyörködtek a panorámában, és megcsodálták a tévétornyot – sajnos, csak kívülről, mert felújítás alatt állt.

A megvalósult szakmai feladat, az Önismeret pedagógiai módszerekkel történő fejlesztés, pozitív jövőkép kialakítása, a szociális kompetenciák fejlesztése mérföldkőhöz igazodott. A program célja volt a gyerekek önismeretének fejlesztése, ezáltal a tanulási motiváció erősítése.

2018-10-10 Szülő-suli Mátra DSCF9863 DSCF9883 DSCF9935 DSCF9958 DSCF9962 DSCF9989