Emlékezünk Kő Pál Mesterre, a Hevesi József Tagiskola „Díszpolgárára”.

Iskolánkhoz való kötődése a régi I.Sz. Ének –Zenei Tagozatú Általános Iskolához vezethető vissza. Éveken át figyelemmel kísérte, segítette intézményünket tanácsaival, alkotásaival. Értékes munkásságát elismerve, 1991-ben közösségünk az „Iskola Díszpolgára” címet adományozta számára. Iskolánknak ajándékozta egyik jelentős alkotásának mását, a Kőrösi Csoma Sándor domborművet, valamint a Képzőművészeti Főiskolától „Mitológiai jelenet” című frízdomborművét.  Sokat fáradozott tanítványai mentorálásával. Közülük Veres Kálmán alkotása, Hevesi József mellszobra díszíti aulánkat. Plank Antal domborműve pedig emlékeztet a régi 1-es számú iskolára, mely a Hevesi Római Katolikus Plébánia épületének homlokzatán található. Számunkra felemelő és megtisztelő érzés volt, az őszi Hevesi József Napok keretében megrendezett ünnepségen való jelenléte.

Emlékét őrizzük életének és alkotásainak bemutatásával, megismertetve és átadva azt tanítványainknak.

Fórián Andrea: Szobrászat

Fogd a közöny
gránittömbjét,
s az együttérzés vésőjével
türelemmel,
szenvedéllyel,
életed végéig faragd.

Fogd a látszat
gyémánttömbjét
s a valóság lágy perceivel
addig csiszold
mesterien,
míg újra látod benne magad.

Fogd a lelkem
ürességét
töltsd meg minden égi jóval,
Istent adó
képzetekkel,
őszintén folyó, meleg szóval.

Bemutató1