TÁJÉKOZTATÓ AZ ETIKA / HIT- ÉS ERKÖLCSTANTANTÁRGY OKTATÁSÁRÓL 2024/2025. TANÉVBEN

Az egyházak képviselői az iskolánkban folyó Hit- és erkölcstan oktatásáról tájékoztatót tartanak minden érdeklődő szülő számára.

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Hevesi József Tagiskolája tisztelettel hívja a szülőket erre a tájékoztató beszélgetésre.


Magyarországi Református Egyház tájékoztatója

Ideje: 2024. március 6. (szerda) 16:00 órától

Helye: 3360 Heves, Fő út 16.


Magyar Katolikus Egyház tájékoztatója

Ideje: 2024. március 6. (szerda) 16:30 órától

Helye: 3360 Heves, Fő út 16.


A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC törvény 35. §, valamint a 20/2012.(VIII. 31.) EMMI rendelet rendelkezéseinek alapján az állami fenntartású általános iskolák valamennyi évfolyamán meg kell szervezni az Etika vagy a Hit-és erkölcstan oktatást.

A törvényi előírások értelmében a szülő írásban nyilatkozik, hogy gyermeke Etika oktatásban, vagy Hit-és erkölcstan oktatásban kíván-e részt venni.

A nyilatkozattételek időpontjai:

• a leendő 1. osztályos tanulók szüleinek: az általános iskolai beiratkozás alkalmával

• újonnan beiratkozó tanulóknak: a beiratkozáskor

• tanulóink esetén, ha a szülő a következő tanévre vonatkozóan az Etika vagy a Hit-és erkölcstan tantárgyra vonatkozó választását módosítani kívánja, az erre vonatkozó szándékát minden tanév május 20-ig írásban közli az igazgatóval és az érintett egyházi jogi személy képviselőjével. A változtatáshoz szükséges írásos nyilatkozathoz a nyomtatványt az osztályfőnököktől lehet igényelni.


A Hit-és erkölcstan oktatását a 2024/2025. tanévben az alábbi egyházi jogi személyek jelezték iskolánknak:


Magyar Katolikus Egyház

Keresztelő Szent János Római Katolikus Plébánia

3360 Heves, Hősök tere 8.


Magyarországi Református Egyház

Hevesi Református Egyházközösség

3360 Heves, Gyöngyösi utca 73.

Farsangi programok a Hevesi József Tagiskolában

Február 9-én rendeztük meg a farsangi délutánt iskolánkban. Az iskola tanulóival közös
programként felelevenítettük a kiszebábu-égetés hagyományát. Versekkel, énekléssel, közös
tánccal, majd a bábu elégetésével űztük el a telet.
A délután további részében osztálykeretben folytatódott tovább a játékos, táncos-zenés,
jelmezes mulatság. A legszebb, legötletesebb jelmezeket osztályonként jutalmaztuk.

Képek az iskola Facebook oldalán megtekinthetők: https://www.facebook.com/photo/?fbid=1104857087213266&set=pcb.1104858117213163

Szépíró verseny

2024. január 22-én,  A magyar kultúra napján meghirdettük tanulóink részére az iskolai  „Szépíró verseny”-t. Osztályonként lezajlottak a selejtezők. A döntőbe jutott az alsó tagozatból 29 tanuló, a felső tagozatból 31 tanuló.

Az alábbi eredmények születtek:

2. évfolyamon

1. helyezett: Molnár Karolina (2.a )

2. helyezett: Aszódi Rikárdó (2.j )

3.helyezett: Molnár Maja (2.a)

3.évfolyamon

1. helyezett: Molnár Attila (3.j)

2.helyezett: Kökény Antónia (3.a)

3. helyezett: megosztva Kurucz Patrik (3.j) és Molnár Szabrina (3.a)

4.évfolyamon

1. helyezett: Kovács Lorenzó (4.j)

2.helyezett: Molnár Renátó (4.a)

3. helyezett: Suki Tamás (4.j)

5.évfolyamon

1. helyezett: Haga Debóra (5.a)

2.helyezett: Nagy Renátó (5.a)

3. helyezett: Molnár Kitti (5.j)

6.évfolyamon

1. helyezett: Balog Letícia (6.a)

2. helyezett: Konkoly Irén (6.j)

3 helyezett: megosztva Kurucz Csaba (6.j) és Lévai Melani (6.a)

7-8. évfolyamon

1.helyezett: Domán Kornélia (7.a)

2.helyezett: Farkas Debóra (8.a)

3.helyezett: Konkoly Melissza (8.b)

Gratulálunk mindenkinek!

A felkészítést, a verseny megrendezését köszönjük a pedagógusoknak.

A magyar kultúra napja

Iskolánkban A magyar kultúra napját az “Együtt szaval a nemzet” mottóval ünnepeltük.

2024. január 22-én a tornateremben került sor a megemlékezésre és a közös szavalásra Molnárné Szabó Márta és Karkus Kálmánné tanárnők irányításával.

Suha Barbara Szilvia 8.b osztályos tanuló bevezetőjéből megtudhattuk, hogy az emléknapon a magyarság szerte a világban megemlékezik a magyar kulturális értékekről. Kiállításokat és koncerteket szerveznek, könyvbemutatókat, irodalmi esteket és színházi előadásokat tartanak, megrendezik az Együtt szaval a nemzet című programot.

Az iskola tanulói közösen elszavalták Kölcsey Ferenc Himnusz költeményének első versszakát. Ezt követően Nagy László: Adjon az Isten című versét a 3. j osztályosok osztályfőnökük Nagyné Tajti Valéria vezetésével mondták el, melyhez a diákok is csatlakoztak.

Meghirdetésre került 2-8. évfolyamosok számára a Szépíró verseny. Ennek eredményéről később adunk tájékoztatást.

Végül Vörösmarty Mihály Szózat c. művét szavaltuk el közösen.

KÖZLEMÉNY

A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő a Nemzeti Tehetség Program keretében kiírt „Tehetségközelben”komplex tehetséggondozó programok támogatására című pályázatán sikeresen pályázott a Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Hevesi József Tagiskolája.

Pályázat száma: NTP-TEHETSÉG-23-0297

Támogatási összeg: 3 000 000 Ft

Program címe: “Nem csak játék!”-élményalapú komplex képességfejlesztő program

Programmegvalósítás ideje: 2023. 09. 04. – 2024. 08. 31.

Támogatott tevékenység:

– Hagyományokkal rendelkező, egész tanéven átívelő, több intézmény tehetséges
tanulóinak részvételével szervezett legalább 60 órás, köznevelés intézményrendszerben
tanuló tehetségek számára szervezett tehetséggondozó programok támogatása.

A projektbe bevont tanulók száma: 26 fő

Nem csak játék!-élményalapú komplex képességfejlesztő program
NTP-TEHETSÉG-23-0297

Karácsonyi ünnepség

December 21-én, a téli szünet előtti utolsó tanítási napon tartottuk meg iskolánk karácsonyi ünnepségét. Az ünnepi köszöntő után a gyerekek verseket, dalokat, táncos előadásokat mutattak be, melyekre nagy izgalommal készültek tanáraik segítségével.

A közönség soraiban ülő diákok, tanárok és a szereplő gyerekek szülei nagy tapssal köszönték meg a produkciókat.

A műsort közös énekléssel és az első félévben kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanulók jutalmazásával zárult.

„Legyen boldog a karácsony,

együtt ünnepeljünk,

s egész évben őrizzük meg,

boldogságra leljünk!

Legyen bennünk mások iránt

éltető jó szándék,

hiszen ez a világban

a legnagyobb ajándék!”

(Aranyosi Ervin)

Mikulás- délután a Hevesi József Tagiskolában

„Hóval lepett égi úton
Mikulás már útra kél,
csillagok szállnak fölötte,
s vígan fut véle a szél.”
(Zelk Zoltán)

December 6- án az iskola minden diákja izgatottan várta a Mikulás érkezését.

11 órától a tornateremben az Óperenciás Együttes műsorát hallgathattuk meg, akik ismert gyerekdalok éneklésével, a közönség bevonásával nagyszerű hangulatot teremtettek.

Ezúton is köszönjük a Hevesi József Alapítványnak, hogy lehetővé tették a program megvalósulását!

Délután megérkezett az osztályokhoz a várva-várt Mikulás, édességekkel teli csomaggal kedveskedve kicsiknek, nagyoknak. A gyerekek dalokkal, versekkel köszöntötték, sok játékkal, zenével, vidámsággal telt a délután.

Köszönet Heves Város Önkormányzatának a finomságokkal teli csomagokért, amivel nagy örömet szereztek iskolánk diákjainak!

Lázár Ervin Program – Cirkuszlátogatás

2023. november 16-án iskolánk 8.a és 8.b osztályos tanulói a Fővárosi Nagycirkusz Csodaláda című előadását tekinthették meg Lázár Ervin Program keretében.

A műsor előtt sétát tettünk a Városligetben és a Hősök-terén, szép őszi napsütéses időben.

Az előadás során pedig valóban átélhettük a „csodát”. Az ünnepi várakozás hangulatával átszőve bámulatos levegőszámok, lenyűgöző mutatványok, megmosolyogtató bohócszámok és állatbemutatók követték egymást.

„Karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában, nemcsak te és én, hanem az egész világ, az emberiség, amint mondják, hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni.” Márai Sándor

Hagyományőrző délután

November 9-én délután Hagyományőrző délutánt rendeztek a felső tagozatos gyerekek az iskola legkisebb tanulóinak. Több állomáson bizonyíthatták ügyességüket. Célba dobás, gyümölcskóstolás, találós kérdések megfejtése, csutkából toronyépítés, Szent Márton történetének megismerése szerepelt a feladatok között.

A legügyesebb osztályok oklevelet és jutalmat kaptak.

PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP A FELSŐ TAGOZATON

2023. október 27-én délelőtt a felső tagozatosok pályaorientációs napon vettek részt az osztályfőnökök és a felső tagozaton tanító pedagógusok irányításával.

Az 5. és 6. osztályosok kisfilmeket néztek meg, melyek különböző szakmákat mutattak be. Ezután csoportokban dolgoztak tovább. Különböző rejtvényeket, valamint ügyességi feladatokat oldottak meg.

A 7. osztályosok ellátogattak a Rendőrséghez, ahol megtekintettek egy kisfilmet a szakma sokszínűségéről, valamint megismerkedtek az épületben dolgozók munkájával. Ezután a Black Beard Barber Shop vendégei voltak, ahol a borbély szakma rejtelmeiről, illetve a tanulás fontosságáról beszélgettek. Az iskolába visszaérve rejtvényeket oldottak meg. A lányok kipróbálhatták a kozmetikus és műkörmös foglalkozást is.

A 8. évfolyamosok már előző napon iskolalátogatáson vettek részt Jászapátin, ahol a középiskolában oktatott szakmákkal ismerkedtek. A pályaorientációs nap keretein belül pedig a közeli továbbtanulási lehetőségeket beszélték meg osztályfőnökeikkel. Mindezek mellett rejtvényeket oldottak meg, ahol ismert és kevésbé ismert foglalkozásokkal találkozhattak.

Ezen a napon tanulóink sokféle továbbtanulási lehetőséggel ismerkedtek meg. Bízunk benne, hogy az előttük álló pályaválasztást sikerült megkönnyíteni számukra és képesek lesznek majd olyan szakmát választani, amely örömet okoz számukra és amelyben sikeresen fognak tevékenykedni.