Emléknap iskolánk névadójának tiszteletére

Hevesi József, iskolánk névadója 1889.október 8-án született Hevesen. Kántortanító, iskolaigazgató, a Hevesi Dalegylet vezetője, nótaszerző volt. A XX. század első felében Heves kulturális életének aktív szervezője.

Hevesi József kántorénekeket tanított, jól ismerte a verbunkos muzsikát, a népies műdalokat. Utóbbi hatására több, sikeres magyar nótát írt, országos hírnévre tett szert.

Ebben a tanévben Nagyné Tajti Valéria tanítónő osztályával gondozza Hevesi József síremlékét.

Nagyné Agócs Krisztina, Együd Árpádné tanítónők osztálya anyagot gyűjtött Hevesi József munkásságáról, melyet az 1. emeleti aulában emlékfalra állítottak ki.

Az emléknap reggelén iskolarádiós hírek után Hevesi József mellszobránál az osztályok elhelyezték az emlékezés virágait, mécsest gyújtottak. Az osztályképviselők feladatként kapták névadónk emlékszobájáról készült fotó puzzle formában való kirakását.

Hevesi József születésének 134.évfordulóján méltón emlékeztek az iskola tanulói és tanári közössége.

Molnárné Szabó Márta

Hevesi József Alapítvány kuratóriumának elnöke