Farsangi projekthét a 3.j-ben

A 3. j osztály tanulóival teadélután keretében terveztük meg a farsangi, heti – projektünket.
Célunk, hogy a gyerekek a farsangi ünnepkör eredetét és szimbólumait megismerjék, megalkossák az életkori sajátosságaik figyelembevételével.
Készítettünk plakátot, tanultunk farsangi kikiáltót, táncos mozgást farsangi témájú énekre.
Az iskolai könyvtárban gyűjtőmunkát végeztünk farsangi hagyományokról, népszokásokról.
Tantermünket bohócokkal, hajtogatott girlanddal, kalapos lufikkal díszítettük. A záró délutánra elkészültek a fiús és lányos álarcok is. A ruhajelmezekben mindenki más lehetett – még a tanító nénik is, – mint az, aki. Jelesül: Donald kacsa, varázsló, csontváz, Miki egér, cica, popsztár, karate-bajnok, cowboy, bűvész.
Közben szülinapost is köszöntöttünk.
A szülőknek köszönjük a rágcsálnivalókat.
Mókázással, vicces, ügyességi játékokkal, zene-bonával, tánccal űztük el a telet, jókedvvel várjuk a kikeletet.

Molnárné Szabó Márta – Kovácsné Sági Judit
tanító nénik