Trampolin Magyar Bajnokság országos döntő

A Főnix Trampolin SE és versenyzői – akik egy kivétellel,egyben a Körzeti diákjai is-az eddigi legnehezebb versenyén vannak túl. Mind mezőnyben, mind a gyakorlataik nehézségét tekintve. Dunaújvárosban vettek rész a Magyar Bajnokág országos döntőjében első alkalommal.

A nehézségekkel tarkított felkészülés végét tökéletesen zárták a versenyzők. 8 Főnix tornász képviseltette magát a színvonalas versenyen. Olyan nagy múltú egyesületekkel versenyezhettek, mint az UTE vagy a Dunaferr SE. A 8 tornász közül hatan az Kezdő kategóriában álltak gumiasztalra a népes mezőnyben. Kovács Zorka, Kovács Lora és Nagy Sára először szerepeltek ezen a szeren. Ligeti Petra, Medveczki Dóra és Sinka Luca már a Diákolimpián is kipróbálhatták magukat. Természetesen ez verseny teljesen más volt, azonban 3 lány is a legjobb 8 közé jutott és ott egy újabb gyakorlatot mutathatott be. Így szerezte meg Sinka Luca az 5. helyet, Sári és Dóri pedig a 7. és 8.helyet.
Két Főnixes az Utánpótlás kategóriában rutinos mezőnyben állt rajthoz. Besenyei Boglárka és Dányi Patrik is UPII. kategóriában tornásztak. Mindketten stabil gyakorlatot mutattak be, de csak Bogi jutott döntőbe. Így szerezte meg az előkelő 4. helyet.

Gratulálunk MINDEN versenyzőnek, akik bebizonyították, hogy helyük van ebben a sportágban. Van hova fejlődni, de edzőjük hisz versenyzőiben, és hogy elérik a közös céljainkat!
15235663_1129524263769715_5277620326151997255_o