JÁTÉKOS TUDOMÁNY – interaktív egészségnevelési órák

A nevelési-oktatási intézmények egyik jelentős feladata a gyermekek teljes körű egészségfejlesztésére irányuló tevékenység végzése. Ennek részét képezi a testi es lelki egészség fejlesztésére, a megfelelő személyi higiéné kialakítására vonatkozó ismeretek átadása, valamint a környezetből érkező ártalmas hatásokkal szembeni felkészítés.A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény szerint az iskolai egészségfejlesztés fontos közös területe az oktatási es az egészségügyi ágazatnak. Az oktatási intézmények e munkájához nyújt segítséget, eszközt az egészségfejlesztés országos szakmai irányító szerve, az Országos Tiszti főorvosi Hivatal támogatását is élvező e-Bug (www.e-bug.eu) egészségfejlesztési oktatási eszköz, melynek neve Játékos tudomány.

Egy öt modulból álló interaktív bemutató, melynek megtekintését, melynek használatát felkínálták iskolánk tanulói számára. Heves megyében 24 iskolában tartottak foglalkozásokat, több esetben újbóli felkeresnek is eleget teve.

A foglalkozásokat teljes egészében egészségfejlesztő munkatársak végezték „Apró lények a konyhában” Tudatos antibiotikum használat”, ”Mikrobamánia”,”Szupertüsszencs” és „Rémisztő kezek” területen. A  négy évfolyam tanulóinak aktív bevonásával igyekeztek ebben a témakörben hasznos információkat közvetíteni a szakemberek.DSCN0358 DSCN0359 DSCN0360 DSCN0361 DSCN0362 DSCN0363 DSCN0364 DSCN0365 DSCN0366 DSCN0368 DSCN0369 DSCN0370 DSCN0371 DSCN0372 DSCN0373 DSCN0374 DSCN0375