2024-03-16 napi bejegyzések

DOBOGÓS HELYEN VÉGEZTEK A KÉZILABDÁS FIÚK

2024. március 13-án a Vármegyei Kézilabda Diákolimpia döntőben 3. helyezést ért el a fiú kézilabda csapat.

A csapat tagjai: STECZINA ZSOLT (8.A), SZAJKÓ BRENDON (8.A), DOBÓCZI KRISTÓF (8.J), MAGYAR ZALÁN (7.A), NAGY LEVENTE (7.B), SZEDLÁK SZABOLCS (7.A), BALASSA DÁVID (7.B), ÁDÁM BALÁZS (7.B), OLÁH BOTOND (7.A), CHEN KE TAMÁS (8.A).

Edző: Nagy Zsolt

DIÁKOLIMPIÁN VÁRMEGYEI DÖNTŐBEN FUTOTTAK ATLÉTÁINK

2024. március 12-én Makláron került lebonyolításra a Diákolimpia Vármegyei Mezei futás döntője.

A következő eredmények születtek:

II. korcsoport fiú egyéni: MAKÓ NÁNDOR SÁNDOR (2.B) versenyen kívül a 7. HELYEN ért célba a nála két évvel idősebbek között.

II. korcsoport lány egyéni: JUHÁSZ LUCA (3.B) 30. HELY

III. korcsoport lány csapat: 6. HELY (LABODA REBEKA (6.B), OLÁH LARA (5.B), HUDÁK LILI (6.A), BARNA BABETT (6.A), CSAJBÓK NIKOLETT (5.A), GERENCSÉR VIVIEN (5.A).

III. korcsoport fiú csapat: 8. HELY (MIHICS PATRIK (5.A), FRISCH DÁVID (5.A), OLÁH NOEL (5.B), AGÓCS GERGŐ (5.A), LUKÁCS ROLAND (6.B).

IV. korcsoport lány csapat: 5. HELY (FARKAS SZONJA (7.B), DARÁZS ESZTER (7.B), RÁCZ ÁGNES (7.A), KOLOZSVÁRI VANDA (7.B), POTYEN BERNADETT (6.B).

IV. korcsoport fiú egyéni: VARGA BALÁZS (7.B) 34. HELY

ÉBREDEZIK A TERMÉSZET, AVAGY MUNKÁLKODNI KEZD AZ ÖKO SZAKKÖR

Beköszöntött a tavasz és az ÖKO szakkör is elkezdte bontogatni a szárnyait. Nagyszabású tervek megvalósításába kezdtek a gyerekek Puzsér Sándor tanár úr irányításával. Gyümölcsfákat, bokrokat ültettek (némi nyolcadikos munkaerő bevonásával), palánták nevelésébe kezdtek, virághagymákat, magokat ültettek, komposztálót telepítettek. A rövidtávú tervek között szerepel melegház és magaságyás készítése a palántáknak, valamint a nagyobb lélegzetvételű projektek között 5 állomásos tanösvény és meteorológiai mérőállomás létesítése is szerepel. Az időjárásállomás adatait az idokep.hu weboldalon online lehet majd követni a világ minden pontjáról. Jelenleg már csak a jó idő beköszöntére várnak az ÖKO-sok, hogy megkezdhessék a közel 50(!) féle növény telepítését.

A növények listája és a róluk szóló információk az iskolai weboldal ÖKO fülén és a helyszínen QR kódok segítségével is elérhető lesz.

Munkálkodnak az ÖKO szakkör tagjai és a 8.j osztály tanulói

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán található: