Farsangi karneválunk

Ismét eltelt egy év, újra elérkezett a farsangi karneválok ideje.

A jelmezbálokban az a legjobb, hogy a gyerekek kibújhatnak a saját bőrükből, hogy mások lehessenek, mint akik a valóságban. Idén is minden osztály lelkesen készült, a pedagógusok és a gyerekek nagyon sokat dolgoztak, hogy minél látványosabb, szórakoztatóbb produkciókkal lepjék meg a kedves közönséget.

Most is sikerült új ötletekkel, jelmezekkel egy fergeteges farsangi karnevált rendeznünk a diákönkormányzat szervezésében. Gyerek, felnőtt egyaránt jól szórakozott. Reméljük elűztük ezt a nem mindennapi, zord, hideg telet is.

Az összefogás gyönyörű példája jelent meg a jelmezekben és a porondon. A tervezés és a kivitelezés remekül sikerült. A legkisebbektől a legnagyobbakig mindenki élvezte minden pillanatát.

A pilletáncosaink csodás tánca nyitotta meg a karnevált, A ráhangolót követte a nyolcadikosaink hagyományos keringője, ami elkápráztatta a tisztelt publikumot.

Az előző évhez hasonlóan ebben az évben is folytatódott, hogy egy-egy évfolyam összefogott és fantasztikus produkciókkal álltak elő a többhetes lelkes készülődés után.

1.osztályosaink elutaztak Játék országba. Barátságot kötöttek az életre kelt játékokkal és meghívták Őket karneválunkra, akik még egy vidám fellépésre is vállalkoztak.

A 2. évfolyam báránybőrbe bújva hintettek álmot a közönség szemére.

A 3. évfolyamosok az embernek a két arcát jelenítették meg, amelyet megmutatnak a világnak, és amit elrejtenek legbelül.

A negyedikeseink táncos lábú kis menőkként a 60-as évek Amerikájába pörgettek bennünket.

A küzdőtéren az ötödikeseink vidám kéményseprőkként jelentek meg, ha szerencsét nem is, de vidámságot hozva a nézőknek. Jókedvűen táncoltak, sőt az éjszakai szikrázó holdfényben még buliztak is egy nagyot.

A 6. a osztály focistái és szurkolói messze földről  érkeztek hozzánk,hogy az Újpest és a Fradi focistáit biztassák,akiket a pompon lányok vezettek fel.

A 6.b mindenkit visszarepített a 80-as, 90-es évek diszkóvilágába, és közösen élveztük a régi idők nagy slágereit.

A hetedik évfolyam a tavalyihoz hasonlóan sötétben és világosban idézte meg szavak nélkül a mondandójukat. A 7.a osztály befogadott néhány struccot,amik elmenekültek Afrikából,mert  az utóbbi idők emberi gondatlansága miatt sokuk élőhelyét elpusztították. Ezeket mutatták be UV fényben, zenei kísérettel, amivel ismét ámulatba ejtették a közönséget.

A 7.b osztályosok története a vadnyugaton játszódott, ahol Piszkos Mary és bandája egy-egy sikeres bankrablás után a tanyájukra tartott ünnepelni, de a törvény emberei a nyomukban voltak.

Hagyomány, hogy lehetőséget adunk különböző táncos bemutatkozásoknak is, ahol sok diákunk tölti szabadidejét. Felléptek a „hyp-hap” táncosok, a rockysok és a No More dream tánccsoport. A szünetekben szendvicset és finom, ízes farsangi fánkot fogyaszthatott, aki megéhezett.

A sikeres rendezvényünk támogatóinak köszönjük segítő közreműködésüket. Így iskolánk szülői munkaközösségének, Sárközy Károlynak, Heves város Önkormányzatának, a Juventus – Panoráma Kft.-nek, a Hajdú Hús Kft. – nek és a Heves Média Kft. – nek.

A fotók és videók a Hevesi Körzeti Iskola facebook oldalán láthatók.