KÖLCSEY FERENC MEGYEI NYELVI VERSENY – 2022

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, valamint a Művelődés-, Szabadidő-, Kultúra Alapítvány 17. alkalommal hirdette meg a Kölcsey Ferenc Megyei Nyelvi Versenyt.

A verseny megrendezésére 2022. május 6-án került sor, ahol 16 általános iskola 152 tanulója mérte össze a tudását. A tantárgyak tekintetében kiegyensúlyozott volt a mezőny, hiszen 75 tanuló anyanyelvből és 75 tanuló angol nyelvből versenyzett.

Anyanyelvből 3-8. évfolyamos tanulók nevezhettek, akiknek nyelvtani feladatlapot kellett megoldaniuk, amit tollbamondás követett. Angol nyelvből az alsós tanulók írásbeli feladatlapot töltöttek ki, míg a felsősök a feladatlap megoldását követően, előre megadott témakörök alapján készített projektmunkát mutattak be, valamint a szóbeli második részében egy véletlenszerűen kihúzott képről kellett képleírást adni.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2022. május 16-án került sor, ahol minden kategória első három helyezettje részesült jutalomban. A versenyeredmények alapján rendkívül felkészült és alapos tudással rendelkező versenyzők neveztek e nemes versengésre.

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola díjazottjai:

Angol nyelv – 5. évfolyam 2. hely Dancz Norman Felkészítő tanár: Lipták Zsuzsanna

Angol nyelv – 6. évfolyam 1. hely Bakondi Zalán Felkészítő tanár: Lassúné Tóth Krisztina

Angol nyelv – 8. évfolyam 2. hely Molnár Máté Felkészítő tanár: Kisbalázs Koletta

2. hely Csató Roland Felkészítő tanár: Lassúné Tóth Krisztina

Anyanyelv – 3. évfolyam 3. hely Lányi Viktória Felkészítő tanár: Nagy-Oszlánczi Edina

Anyanyelv – 4. évfolyam 1. hely Törőcsik Nóra Felkészítő tanár: Marsiné Tóth Henrietta

2. hely Balázs Boglárka Felkészítő tanár: Nagyné Szórád Katalin

3. hely Gál Rita Felkészítő tanár: Marsiné Tóth Henrietta

Anyanyelv – 8. évfolyam 1. hely Lányi Milán Felkészítő tanár: Barna Andrea

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán: https://www.facebook.com/korzetiheves/posts/3092484894350898