2023-10-04 napi bejegyzések

“…A MESE MEGKÖNNYEBBÍTI A SZÍVET…”

2023.09.29-én az Átányban megrendezésre kerülő VI. MESEOLVASÓ VERSENYEN iskolánk diákja, MAKÓ NIKOLETT 2.b osztályos tanuló vett részt. A vetélkedésben 8 intézmény 30 tanulója mérettette meg magát. A versenyzők az állatmesék birodalmába kalauzolták el a hallgatóságot és a zsűrit. A 3 kategóriában zajló verseny két fordulóból állt: először egy hozott mesét kellett a zsűri előtt felolvasni, majd 5 perc felkészülési idő után, egy ismeretlen szöveget interpretáltak a kis mesemondók.

Iskolánk tanulója MAKÓ NIKOLETT, korcsoportjában szoros versenyben, rangos 3. HELYEZÉST ért el.

ÖKO-PORTYÁN AZ ÖKO-SZAKKÖR TAGJAI

2023.09.29-én az ÖKO-szakkör új tagokkal frissülve, Budapesten a Műszaki Egyetemen megrendezett „Kutatók éjszakája” programsorozaton vett részt. A természettudományos előadások és bemutatók előtt a csoport tagjai a Gellért-hegyen kirándultak, majd az egyetemen megnézték az első magyar HPC KOMONDOR szuperszámítógép egyszerűsített változatát, s a működéséről hallgattak meg egy kiselőadást. Az érdeklődők az aulában kísérleteket csodálhattak meg, és megfigyelhették, hogy egy működő reaktorban hogyan keletkeznek a villámok. A helyszínen az Európai Űrügynökség által használt magyar eszközök is kiállításra kerültek. Ezzel egyidőben az udvaron meghökkentő demonstrációk zajlottak, a gyerekek „gyújtogattak, robbantottak, majd fagyasztottak”. Az élményekkel teli nap néhány kémiai kísérlettel zárult.

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán található:

AKTÍV ISKOLA VAGYUNK

Büszkén jelentjük be, hogy mi is ott vagyunk a 300 iskola között, akik részt vesznek az Aktív Iskola programban! 💪 Mit is jelent ez?

⚽ A diákokat a testnevelés órákon kívül is arra ösztönözzük, hogy mozogjanak, például tanítás előtt, egyes tanórákon, tanórai szünetekben vagy a délután folyamán.

🏀 A program keretében vállaljuk, hogy a korábbiakhoz képest több és változatosabb mozgás- és sportlehetőséget biztosítunk iskolai keretek között.Tudj meg többet a programról itt: