ÉBREDEZIK A TERMÉSZET, AVAGY MUNKÁLKODNI KEZD AZ ÖKO SZAKKÖR

Beköszöntött a tavasz és az ÖKO szakkör is elkezdte bontogatni a szárnyait. Nagyszabású tervek megvalósításába kezdtek a gyerekek Puzsér Sándor tanár úr irányításával. Gyümölcsfákat, bokrokat ültettek (némi nyolcadikos munkaerő bevonásával), palánták nevelésébe kezdtek, virághagymákat, magokat ültettek, komposztálót telepítettek. A rövidtávú tervek között szerepel melegház és magaságyás készítése a palántáknak, valamint a nagyobb lélegzetvételű projektek között 5 állomásos tanösvény és meteorológiai mérőállomás létesítése is szerepel. Az időjárásállomás adatait az idokep.hu weboldalon online lehet majd követni a világ minden pontjáról. Jelenleg már csak a jó idő beköszöntére várnak az ÖKO-sok, hogy megkezdhessék a közel 50(!) féle növény telepítését.

A növények listája és a róluk szóló információk az iskolai weboldal ÖKO fülén és a helyszínen QR kódok segítségével is elérhető lesz.

Munkálkodnak az ÖKO szakkör tagjai és a 8.j osztály tanulói

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán található: