TAROLTAK A KÖRZETIS ROBOTIKÁSOK A WRO ELŐDÖNTŐBEN

Miskolcon vette kezdetét a WRO szezon a Körzeti Iskola robotikás versenyzői számára. Két körzetis csapat nevezett a WORLD ROBOT OLYMPIAD 2024. évi versenysorozatába. A 2024. április 19-én megrendezett miskolci regionális elődöntőn a HK LIONS A5 és a HK LIONS MINI képviselte iskolánkat. Az idei szezonban a csapat tagjai nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy robotjaik egyszerű felépítésűek legyenek és a lehető legmegbízhatóbban működjenek. Ezt a kitűzött célt sikeresen teljesítették és mindkét csapat a győri nemzeti döntőbe jutott. A HK Lions csapatok nem találtak legyőzőre, a dobogó legfelső fokára állhattak. A verseny jó visszajelzés volt számunkra, mert bebizonyosodott, hogy jó úton haladnak. A következő hetek a győri nemzeti döntőre való felkészülés jegyében telnek.

Eredmények:

ROBOMISSION ELEMENTARY:

I.HELYEZÉS: HK LIONS MINI (KOZMA ZOLTÁN (4.B), MARSI PÉTER (5.B), SIMON DORKA (5.B)

ROBOMISSION JUNIOR:

I.HELYEZÉS: HK LIONS A5: BALASSA DÁVID (7.b), KIS BALÁZS (7.b), MAGYAR ZOLTÁN NIMRÓD (7.A)

COACH: SIMON ZOLTÁN

Képes beszámoló az iskola facebook oldalán:

https://www.facebook.com/korzetiheves/posts/pfbid02gTd5FkagAGoPZsiot21bhGafR7kzpCdBmDThpPARxVywVncnQ8RaZxC9mwkAfxaGl