2023-06-15 napi bejegyzések

KÖLCSEY FERENC MEGYEI NYELVI VERSENY – 2023

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, valamint a Művelődés-, Szabadidő-, Kultúra Alapítvány 18. alkalommal hirdette meg a Kölcsey Ferenc Megyei Nyelvi Versenyt.

A verseny megrendezésére 2023. május 26-án került sor, ahol 15 általános iskola 116 tanulója mérte össze a tudását: 67 tanuló anyanyelvből és 49 tanuló angol nyelvből versenyzett.

Anyanyelvből 3-8. évfolyamos tanulók nevezhettek, akiknek először nyelvtani feladatlapot kellett megoldaniuk, amit tollbamondás követett.

Angol nyelvből a 4. évfolyamos tanulóknak írásbeli feladatlapot kellett megoldani. A felsősök a feladatlap megoldásán túl, előre megadott témakörök alapján készített projektmunkát mutattak be, valamint a szóbeli második részében egy véletlenszerűen kihúzott képről kellett képleírást adni.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2023. június 5-én került sor. Minden kategória első három helyezettje részesült tárgyjutalomban és oklevélben.

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola díjazottjai:

ANYANYELV

HelyezésTanuló neveÉvfolyamFelkészítő pedagógus
1.Lányi Viktória4.Nagy-Oszlánczi Edina
1.Szécsi Szonóra7.Fodorné Nagy Judit

ANGOL NYELV

HelyezésTanuló neveÉvfolyamFelkészítő pedagógus
1.Szabó Kristóf Márk4.Kisbalázs Koletta
2.Misi Zoé4.Kisbalázs Koletta
1.Kodaj Míra Hanna5.Kisbalázs Koletta
2.Besenyei Zalán5.Kisbalázs Koletta
3.Balázs Boglárka5.Kisbalázs Koletta
1.Kis Balázs6.Lassúné Tóth Krisztina
3.Imre Viktória6.Lassúné Tóth Krisztina
1.Bakondi Zalán7.Lassúné Tóth Krisztina
1.Godó Vilmos Ágost8.Kisbalázs Koletta
2.Bencsik József8.Lassúné Tóth Krisztina
3.Bíró Luca8.Kisbalázs Koletta

KÖRZETIS PEDAGÓGUSOK KITÜNTETÉSE

A pedagógusokat köszöntötte Heves Város Önkormányzata június 9-én a Sportcsarnokban megrendezett ünnepségen.

Ezen az ünnepségen a Hevesi Körzeti Általános Iskola két pedagógusa, Nagyné Bácsi Johanna tanító, és  Puzsér Sándor tanító és földrajz szakos tanár kapott kitüntetést kiemelkedő oktató-nevelő munkájáért.

Ötven évvel ezelőtt lettek pedagógusok, így aranydiplomát vettek át: Dósa Ferencné magyar-orosz szakos tanár és Sárándi Istvánné tanító, a Körzeti Általános Iskola egykori pedagógusai.