2023-07-13 napi bejegyzések

NAPKÖZIS TÁBORBAN PIHENTEK A KÖRZETIS DIÁKOK

2023. június 19 – 23. között 105 körzetis tanuló táborozott AZ ERZSÉBET A KÁRPÁT-MEDENCEI GYERMEKEKÉRT ALAPÍTVÁNY által meghirdetett NAPKÖZI ERZSÉBET-TÁBOR pályázat keretében a Hevesi Körzeti Általános Iskola pedagógusainak irányításával.

A többségében alsós gyermekek ingyenesen vehettek részt a változatos programokat biztosító táborban, ahol napi négyszeri étkezésben részesültek. A tábor a sport, egészséges életmód, művészeti nevelés, környezettudatos életmód témakörökre épült.

A tanulók önismereti játékokban és sportos feladatokban vehettek részt a Hevesi Egészségfejlesztési Iroda és Lelki Egészségközpont munkatársainak irányításával. Játékos múzeumpedagógiai foglalkozáson ismerkedtek meg Heves történelmi emlékeivel Gyimesiné Gömöri Ilona muzeológus vezetésével. A Hevesi Háziipari Szövetkezet munkatársai a népi kézműves technikák rejtelmeibe vezették be a gyerekeket.

Szerdán Szilvásváradra kirándultak a csoportok. Meglátogatták a Kalanderdő Kalandparkot, ahol szenzációs néhány órát töltöttek: aranyat mostak a Szalajka patakban, kötélpályákon ügyeskedtek, ugráltak a hatalmas „EuroBungee” trambulinokon. A kisvonattal felutaztak a tisztásra, és lefelé jövet a Szalajka-völgyi túrát megszakították a Fátyol-vízesésnél, megnézték a Szikla-forrást, a pisztrángos tavakat, és a vadaskert őzikéit is megfigyelhették.

A különböző mozgásos játékformák, csapatépítő játékok, táblajátékok, társasjátékok sem maradtak ki a tábor programjából.

Nagyon tartalmas, tanulságos és változatos programokkal teli 5 napot töltöttek el az iskola tanulói a táborban.