PÁLYAORIENTÁCIÓS NAP 2023

„Ahol a tehetséged találkozik a világ szükségleteivel, ott a hivatásod.” (Arisztotelész)

2023. október 20-án, pályaorientációs napon ismerkedtek a szakmákkal és a középiskolákkal a Körzeti Iskola tanulói.

A pályaorientációs nap célja, hogy a gyerekek minél megalapozottabban és időben felkészüljenek a pályaválasztásra, megismerjék a szakmákat, felmérjék saját erősségeiket és minél alaposabb önismeretre tegyenek szert.

A nap folyamán az alsós gyerekek külső helyszíneken ismerkedtek a mentősök, rendőrök, tűzoltók munkájával és eszközeikkel. Ellátogattak a Népművészeti és Háziipari Szövetkezetbe, ahol a dolgozók a népi mesterségek rejtelmeibe avatták be a gyermekeket.

A felsős tanulók a továbbtanulásra készülve, a középiskolák által berendezett állomásokon próbálták ki a különböző szakmák mesterfogásait. Az Egri POK és a Heves Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara munkatársai interaktív feladatokkal foglalkoztatták a tanulókat, fejlesztették önismeretüket.

A délelőtt folyamán egyéni pályaorientációs szaktanácsadással segítették az Egri Pedagógiai Oktatási Központ munkatársai a szüleikkel érkező nyolcadikos tanulókat.