Közel 170 résztvevő a XVI.Kölcsey Ferenc Megyei Nyelvi Versenyen

„… idegen nyelveket tudni szép, a hazait pedig lehetségesig mívelni kötelesség.”
Kölcsey Ferenc

A Hevesi Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, valamint a Művelődés-, Szabadidő-, Kultúra Alapítvány 16. alkalommal hirdette meg a Kölcsey Ferenc Megyei Nyelvi Versenyt. A verseny megrendezésére 2019. április 26-án került sor. 15 általános iskola 169 tanulója mérte össze a tudását: 122 tanuló anyanyelvből és 47 tanuló angol nyelvből. 810Anyanyelvből 3-8. évfolyamos tanulók nevezhettek, akiknek nyelvtani feladatlapot kellett megoldaniuk, amit tollbamondás követett.

Angol nyelvből az alsós tanulók csak írásbeli feladatlapot töltöttek ki, míg a felsősök az írásbeli feladatlap megoldását követően előre megadott témakörökben adtak számot nyelvi tudásukról.

A versenyeredmények alapján rendkívül felkészült és alapos tudásról számot adó versenyzőkről számolhatunk be. A díjazottak között igen erős mezőny alakult ki.

A „legek” statisztikája:

• a legtöbb nevező a 3. évfolyamon anyanyelvből volt, ahol 27 tanuló versenyzett;
  • a legkevesebb versenyző a 6. évfolyamon angol nyelvből volt, ahol 8 tanuló mérte össze tudását;
  • a legmagasabb eredményt a 6. évfolyam anyanyelvi versenyén érte el az első helyett, aki 96 %-os teljesítményt nyújtott;
  • a legtöbb első helyezettel az Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola büszkélkedhet, ugyanis 5 tanulójuk végzett a dobogó legfelső fokán;
  • a legszorosabb verseny a 3. évfolyamon anyanyelvből alakult ki, ahol csupán 3 pont különbség volt az első és a harmadik helyezett között;
  • a legszórtabb mezőny a 6. évfolyamon anyanyelvből figyelhető meg, ahol 111 pont különbség volt az első és az utolsó helyen végzett tanuló teljesítménye között;
  • legeredményesebb felkészítő tanár: Mohácsik Melinda és Kecskeméti Krisztina volt, ugyanis 4-4 általuk felkészített tanuló ért el dobogós helyezést;
  1. május 13-án került sor az ünnepélyes eredményhirdetésre, melyre minden évfolyamon az 1-3. helyezett tanuló és felkészítő tanára kapott meghívást.

A díjakat Borbély András az Egri Tankerületi Központ igazgatóhelyettese, Szabó Imre Tiborné intézményvezető és Nagyné Szórád Katalin az alapítvány kuratóriumának tagja adta át. Tárgyjutalomban részesültek a felkészítő tanárok is, akik munkája nélkül elérhetetlenek ezek az eredmények – számolt be az eseményről Szabó Imre Tiborné, intézményvezető.

Az alapítvány kuratóriuma különdíjban részesítette a legeredményesebb hevesi és nem hevesi versenyzőket. A hevesi alsósok közül az elismerést a Hevesi Körzeti Általános Iskola és AMI tanulója, Szalkári Máté, a felsősök közül pedig Gál Nóra  kapta.

A nem hevesi alsósok legeredményesebbje Vágó Péter, a Tarnamérai Általános Iskola tanulója lett, míg a felsősök mezőnyében a legjobb teljesítményt Hajdu Gergely, a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola Boconádi Tagiskolájának diákja nyújtotta.

GRATULÁLUNK MINDEN VERSENYZŐNEK ÉS FELKÉSZÍTŐ PEDAGÓGUSNAK!

Fotók megtekinthetők az alábbi linken: https://www.facebook.com/korzetiheves/

Fotók: Jakab Tibor/Hevesi Hírportál